Lajmi i ditës: Sefer Seferi mund të boksoj kundër Tyson Furyt

Bern, me 17 Prill 2018

Megjithëse asgjë nuk është zyrtare, mediat britanike Express dhe Metro raportojnë se boksieri shqiptar nga Gostivari, Sefer Seferi mund të jetë kundërshtari i ardhshëm i ish kampionit në Boks, Tyson Furyt, përcjelli n RadioVala dhe Albsport.ch.

Ajo që është e dihet është se ndeshja e rikthimit do të jetë më 9 Qershor në Manchester Arena në Angli.

Ndeshja e fundit e Sefer Seferit ishte më 18 Mars 2018, në Vjenë të Austrisë kundër Laszlo Hubert. Në karrierën e boksit Profesional, Seferi ka zhvilluar 24 ndeshje, 23 prej tyre i ka fituar dhe humbja e vetme është kundër Manuel Charrit në Shtator të 2016-ës.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Foto: www.boxen1.com

1,091 total views, 2 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *