Cimran Kurtishi nuk është më trajner në FC Dardania Basel

Basel, më 1 Qershor 2018 Kryesia e klubit të Futbollit Dardania Basel, njoftojnë se trajneri i deritanishëm Cimran Kurtishi nuk është pjesë e ekipit shqiptar, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vijon Njoftimi i plotë i FC Dardanisë “Njëftojmë simpatizuesit, sponsorët dhe dashamirët e klubit FC Dardania se Traineri i Ligës së dytë Cimran Kurtishi prej sot

Continue Reading →

836 total views, 1 views today

Lajmi i fundit, Bileta për ndeshjen Kosovë – Shqipëri mund të gjeni te Stadiumi Letzigrund në Cyrih

Cyrih, më 29 Maj 2018 Të gjithë ata që janë të interesuar për ta përcjellë ndeshjen vëllazërore Kosovë – Shqipëri dhe që akoma nuk kanë siguruar bileta, me bileta mund të pajisen edhe sot. Prej orës 16:00 janë janë hapur pikat e shitjes së biletave në stadiumin Letzigrung në Cyrih. Ndeshja fillon në ora 20:00.

Continue Reading →

735 total views, 2 views today

Dyshja shqiptare Kololli dhe Ajeti në formacionin e javës në Zvicër

Me 11 Dhjetor 2017 Benjamin Kololli dhe Albian Ajeti janë zgjedhur në formacionin e javës në Zvicër përzgjedhje kjo që bëhet nga Gazets Blick, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Kololli shënoi dy gola në ndeshjen e fundit ku i suguroi vet fitore FC Laussanes ndaj Luganos, 1:2. Albian Ajeti gjithashtu shënoi dy gola në javën e

Continue Reading →

310 total views, 1 views today

Shkupi është Fitues i Turneut të Pavarësisë në Gjenevë (Foto)

Shkupi është Fitues i Turneut të Pavarësisë në Gjenevë Gjenevë, me 26 Nëntor 2017 Ekipi i Shkupit është Fitues i Turneut të Pavarësisë në Futboll të Vogël të Organizuar nga Klubi i Futbollit FC Kosova s Gjenevës, përcjellin Radio Vala dhe Albaport.ch. Nënkryetari i FC Kosova Gjenevës, Qamil Sejdiu për Radio Vala dhe Albsport.ch, u

Continue Reading →

4,924 total views, 2 views today

Hermes Lamaj përforëcimi i parë i KF Dardanisë së St. Gallenit

St. Gallen, me 20 Nëntor 2017 Hermes Lamaj është përforcimi i parë i Klubit Futbollistik Dardania e St.Gallenit në Zvicër, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. “Tani është zyrtare, mbrojtësi Hermes Lamaj, menjëherë do të lëvizë nga FC Bischofszell në KF Dardania SG. Ne i dëshirojmë Hermesit gjitha të mirat në KF Dardania SG”, thuhet në

Continue Reading →

663 total views, 2 views today

FC Kosova e Gjenevës me pikë të njëjta me ekipin e vendit të parë në sezonin vjeshtor

Gjenevë, me 15 Nëntor 2017 Pjesa e parë e Kampionatit Vjeshtor në Ligën e 2-të të Gjenevës është mbyllur me pikë të barabarta me ekipin e Olimpiques de Geneves, me nga 23 pikë, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. “Falënderojmë të gjithë shikuesit, sponsoret, lojtarët, stafin për punen e mrekullueshme. Po ashtu Ju sigurojmë që shumë

Continue Reading →

211 total views, 1 views today