Denis Agushi kalon në ekipin e parë të FC Rapperswil-Jonas

Rapperswil-Jona, më 17 Korrik 2018 Mesfushori shqiptar, Denis Agushi është promovuar në ekipin e parë të FC Rapperswil-Jonas, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. 19 vjeçari nga Reçaku, pikërisht në Rapperswil-Jona e ka nisur karrierën si futbollist. Për ekipin nga St. Galleni që garon në Ligen e Dytë të Zvicrës, luajnë edhe katër futbollistë tjerë shqiptarë, Egzon

Continue Reading →

320 total views, 197 views today

FC Wili e merr talentin Rrezart Hoxha

Wil, më 12 Korrik 2018 FC Wili, ekipi nga St.Galleni që garon në Challenge Ligen e Zvicrës, e ka angazhuar sulmuesin e talentuar, Rrezart Hoxhën, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Nga viti 2010, njëzet vjeçari Hoxha ka luajtur në ekipin U21 të Luzernit. Me FC Wilin, Rrezart Hoxha ka nënshkruar një Kontratë dyvjeçare, deri në Qershor

Continue Reading →

744 total views, 2 views today

Shtatë talentë shqiptarë me SC Kriensin U15 shpallen Kampion të Zvicrës

Kriens, më 2 Qershor 2018 SC Kriensi, grupmoshat U15 deri në pesëmbëdhjetë vjet, janë shpallur Kampion të Zvicrës në Grupin Lindje, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Këtij suksesi te klubit nga Luzerni, me paraqitjet dhe golat e tyre i kanë kontribuuar edhe gjashtë futbollistë shqiptarë, Ensar Huruglica, Jannik Nikaj, Avdi Berisha, Loris Lukaj, Arlind Kryeziu, Edonis

Continue Reading →

2,941 total views, 4 views today

Talenti Lavdrim Rexhepi nënshkruan kontratën e parë profesionale me FC Zürichun

Cyrih, më 26 Qershor Mesfushori i talentuar me shtetësi të Kosovës dhe Zvicrës, Lavdrim Rexhepi ka nënshkruar kontratën e parë profesionale me FC Zürichun, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch Njëzet vjeçari ka nënshkruar një Kontratë gjerë në Qershor të vitit 2020. Mesfushori shqiptar karrirën e ka nisur te FCZ LetziKids. Ai i ka kaluar të gjtha

Continue Reading →

646 total views, 1 views today

Zvicrës U17 nuk i mjafton fitorja, eliminohet nga Europiani Angli 2018 (Foto)

Sheffild, më 10Maj 2018 Fitorja minimale nuk i ka ndihmuar Zvicrës U17që të siguroj vend në çerekfinalen e kampionatit Europian Angli 2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ekipi i Zvicrës e mundi vendin organizator, Anglinë me rezultat 1:0. Një gol i anuluar në minutën e 74-r e “eliminoi” Zvicrën. Zvicra përfundoi me pikë të njëjta, me

Continue Reading →

660 total views, 1 views today

Zvicrës U17 nuk i mjafton fitorja, eliminohet nga Europiani Angli 2018

Sheffild, më 10Maj 2018 Fitorja minimale nuk i ka ndihmuar Zvicrës U17që të siguroj vend në çerekfinalen e kampionatit Europian Angli 2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ekipi i Zvicrës e mundi vendin organizator, Anglinë me rezultat 1:0. Një gol i anuluar në minutën e 74-r e “eliminoi” Zvicrën. Zvicra përfundoi me pikë të njëjta, me

Continue Reading →

302 total views, 2 views today

Tushi dhe Krasniqi me Zvicrën U17 në Europianin ANGLI 2018, lëndohet Drilon Kastrati

Tre futbollistë shqiptarë, Tician Tushi, Bledian Krasniqi dhe Drilon Kastrati janë pjesë e Zvicrës e grupmoshave deri në 17-të vjet dhe marrin pjesë në kampionatin Evropian Angli 2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. E ndërkaq të premten është lënduar Drilon Kastrati dhe për të ka përfunduar Europiani. Tician Tushi në ndërkohë ka shënuar gol në fitoren

Continue Reading →

630 total views, no views today

Kik Boksierja Mirela Hajdari fiton ndeshjen e parë të vitit në Zvicër (Video)

Palezieux VD, me 31 Mars 2018 Kik Boksierja shqiptare në Zvicër, Mirela Hajdari ka fituar ndeshjen e parë për vitin 2018, në Mbrëmjen e Boksit të zhvilluar në Palezieux të Kanton Vaudit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Hajdari garoi në kategorinë 64 kiolgram ndaj garueses vendase. Njëzet vjeçarja Mirela Hajdari nga viti 2013 ka filluar të

Continue Reading →

2,611 total views, no views today

Katërshja shqiptare e Zvicrës, Uka, Jonuzi, Hajdari dhe Dauti shkojnë për ta ndihmuar U17 e Maqedonisë

St. Gallen, me 17 Mars 2018 Portieri Vildan Uka (FC St.Gallen), mbrojtësi  Suad Jonuzi (FC St. Gallen) dhe mesfushorët Ersan Hajdari (FC Araau) dhe Jeton Dauti (St.Gallen), katër futbollistët shqiptar në Zvicër, kanë udhëtuar për në Shkup, ku janë ftuar trajneri i Maqedonisë deri në 17 vjet, Goran Staniq për ndeshjet e për kualifikim në

Continue Reading →

1,050 total views, 2 views today