Vokrri e identifikoi futbollin e suksesshëm shqiptar dhe e zyrtarizoi Kosovën në UEFA dhe FIFA

Mbarëshqiptaria ka humb një njeri që na identifikonte me sukses dhe na bënte Krenar me veprat e tija të vulosura. Për legjendën flitej e përmendej sa herë që binte fjala për sportin dhe futbollin në ato odat e vjetra të viteve të 90-ta. Këtë emër e kam dëgjuar prej kur kam filluar të kuptoj, që

Continue Reading →

515 total views, no views today

FC Prishtina Bern siguron mbijetesën në Ligen e 2-të Ndërrajonale të Zvicrës (Video)

Bern, më 9 Qershor 2018 FC Prishtina e Berni në ndeshjen e fundit të sezonit 2017/18 ka siguruar mbijetesë në Ligen e 2-të Ndërrajonale (Interegional) të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në takimin kundër konkurrentit kryesor FC Muri-Gümligenit, FC Prishtina barazoi 2:2 që i mjaftoi për të mbetur edhe në sezonin e ardhshëm në Ligen

Continue Reading →

640 total views, no views today

Boksieri Nuri Seferi e humbi ndeshjen për Titull (Video)

Liberville/Gabon, më 8 Qershor 2018 Boksieri jonë Nuri Seferi ka pësuar humbje në ndeshjen për titullin Kampion në WBC Frankofone, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në Ringun e Libervilles në shtetin e Gabonit ka fituar vendasi, Taylor Mbika. @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch Foto dhe video: YokaSport 849 total views, 1 views today

849 total views, 1 views today

Dy ndeshje me një finale për FC Eagles Aaraun, suksesi Historik në prag

Aarau, më 7 Qershor 2018 U ka ngelur vetëm edhe nga një ndeshje, një ndeshje që vlen sa një finale, një ndeshje që mund të shkruaj suksesin e radhës e një klubi shqiptar në Zvicër. Të dy ekipet e FC Eagles Aaraut, të shtunën i zhvillojnë ndeshjet finale të sezonit dhe me fitore, ekipi parë

Continue Reading →

1,342 total views, no views today

Për herë të parë Nuriut dhe Seferit do t’u mungoje mbështetja e njëri tjetrit në Ring

Gagon/Angli, më 7 Qershor 2018 Gjithmonë jemi mësuar t’i shohim në krahë të njëri tjetrit, qoftë në stërvitje apo në ndeshje, duke u përkrah dhe mbështetur si vëllau për vëllanë. Por, ja që ka ardhur një moment dhe ata shumë larg njëri nga tjetri do t’i zhvillojnë ndeshjet e tyre më të rëndësishme në karrierën

Continue Reading →

887 total views, 1 views today

Ngjitja më lartë për FC Bashkimin nga Veveye dhe FC Dardanian nga Lozana varet nga barazhi

Lozanë/VD, më 6 Qershor 2018 Dhjetë ditët e ardhshme do të jenë vendimtare për dy ekipet shqiptare që garojnë në Ligen e katër të Vaudit në Zvicër, për FC Bashkimin nga Vevey dhe ekipin e dytë të FC Dardanisë së Lozanës, nëse do të arrijnë të shënojnë ngjitje ose jo një Lige më lartë, përcjellin

Continue Reading →

1,167 total views, no views today

Granit Lekaj rikthehet te FC Winterthuri i Cyrihut

  Winthertur, më 5 Maj 2018 Mbrojtësi shqiptar Granit Lekaj është rikthyer te klubi ku edhe u ngrit si futbollist, në FC Wintherthur në Challenge ligen e Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Lekaj ka nënshkruar Kontratë dy vjeçare me FC Wintherturin. Graniti deri në sezonin 2010/11 ka luajtur për FC Winterthurin, pastaj ka qenë pjesë

Continue Reading →

1,065 total views, no views today

Statistikat pozitive për Ajetin dhe Demhasajn në Super Ligen e Zvicrës

Bern, më 5 Qershor 2018 Sezoni futbollistik në Super Ligen e Zvicrës është mbyllur dhe tani janë bërë të ditura edhe statistikat të mira apo të këqija për sezonin 2017/18. Në mbi njëzet pika ku janë përgatitur të dhënat, në tre prej ty primatin e mbajnë edhe dy sulmuesit shqiptarë më të mirë në Zvicër

Continue Reading →

1,138 total views, no views today

Zyrtarisht, FC Bashkimi 99 nga Flumsi janë Kampion në Ligen e 5-të të Zvicrës Lindore (Video)

Flums, më 3 Qershor 2018 Një javë pasi siguruan ngritje në ligen e 4-të të Zvicrës Lindore, FC Bashkimi 99 ekipi nga Flumsi i St. Gallenti sot u shpallën Kampion në Ligen e 5-të, Grupi 1, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Bashkimi ka zhvilluar 18-të ndeshje në Kampionat, i ka fituar 15-të prej tyre, ka vetëm

Continue Reading →

2,553 total views, no views today

Orhan Mustafi nuk është më pjesë e FC Rapperswil-Jonas

  Rapperswil-Jona, më 3 Qershor 2018 Sulmuesi shqiptar nga Kumanova, Orhan Mustafi nuk është më pjesë e ekipit të FC Rapperswil-Jonas, përcjellin RadioVala. Siç bëjnë të ditur nga FC Rapperswil-Jona, Mustafi me klubin k pasur një Kontratë gjer më 30 Qershor. Orhan Mustafi verën e kaluar iu bashkuar skuadrës nga Challenge Liga e Zvicrës. Ai

Continue Reading →

622 total views, 1 views today