Referi Shqiptar në Zvicër, Bekim Zogaj asistoi në ndeshjen e Europa Ligës, Ferencvaros – FC Midtjylland (Video)

Budapest, me 13 Korrik 2017 Një prej referëve më të mirë Shqiptar aktualisht në Botë, Bekim Zogaj ka qenë Asistent i Referit të mirënjohur zviceran, Sandro Schaerer në ndeshjen kualifikuese të raundit të dytë në Europa Ligë, midis Ferencvaros-it dhe Midtjylland-it, transmetojnë ekskluzivisht Radio Vala dhe Albsport.ch. Ndeshja e zhvilluar në Groupama Arena, në Budapest

Continue Reading →

1,060 total views, no views today

FC Tetova Basel, klubi më i ri Shqiptar në futbollin e Zvicrës

Bazel, me 13 Korrik 2017 E themeluar para dy vitesh, fillimisht si një klub që ka marr pjesë në turne Futbolli në Zvicër, FC Tetova tani do të jetë ekipi më i ri Shqiptar që do të garoj në Ligat e Futbollit Zviceran, shkruajnë ekskluzivisht Albsport.ch dhe RadioVala. “FC Tetova Basel ka filluar që nga

Continue Reading →

602 total views, no views today

Xherdan Shaqiri nuk luajti edhe ndaj Young Boys-it, Taulant Seferi humb penallti (Video)

Biel/Bienne, me 12 Korrik 2017 Anëtari i Stoke City, futbollisti Shqiptar, Xherdan Shaqiri nuk luajti edhe në ndeshjen e dytë të UHREN CUP, për ekipin e tij, shkruajnë Albpsort.ch dhe Radio Vala. Edhe pse ka qenë i pranishëm në Tissot Arena në Biel/Bienne, Shaqiri nuk ka luajtur për ekipin nga Premier Liga, Stoke City-t, ndaj

Continue Reading →

439 total views, no views today

Katër ekipe Shqiptare ngritën më lartë në Ligat Zvicerane të Futbollit

Cyrih, me 12 Korrik 2017 Çdo vit mesatarisht 4-5 ekipe shqiptare në Zvicër, shënojnë ngritje në ligat e futbollit zviceran. Sezonin 2016/17, janë katër ekipe që janë ngritur më lartë, FC Kosova e Cyrihut, FC Besa e St. Gallenit, FC Tetova e Cyrihut dhe KF Liria e Aargau-t, raportojnë Albsport.ch dhe RadioVala. Aktualisht suksesi më

Continue Reading →

775 total views, no views today

Xherdan Shqairi nuk luajti për Stok City-n në ndeshjen e pare në Zvicër ndaj Neuchatel XMAX

Biel/Bienne, me 11 Korrik 2017 Xherdan Shaqiri edhe pse është pjesë e ekipit të Stoke City-it në Turneun për Uhren Kupë që nga data 10 e deri me 15 Korrik mbahet në Zvicër, ai nuk ka luajtur në ndeshjen e parë ndaj ekipit të Ligës së Dytë zvicerane, Xamax Neuchatel, shkruajnë Albsport.ch dhe RadioVala. Ajo

Continue Reading →

236 total views, no views today

FC Kosova Cyrih: Ju falënderojmë për mbështetjen e juaj morale dhe financiare në sezonin historik

Kryesia e Klubit të Futbollit FC Kosova Cyrih, nëpërmjet një mesazhi ka falënderuar të gjithë mbështetësit moral dhe financiar që e kanë përkrahur në sezonin e sapopërfunduar.   Në vijim mesazhi i plotë i FC Kosova Cyrih   Të nderuar futbolldashës Të nderuar simpatizues të FC Kosovës Të respektuar sponsorë të FC Kosovës   Shfrytëzojmë

Continue Reading →

242 total views, no views today

Arsim Hyseni, FC Kosova i bëri reklamë të bukur futbollit Shqiptar në Zvicër, faleminderit të gjithëve për mbështetjen

  Cyrih, me 18 Qershor 2017 Suksesin e arritur me FC Kosovën e Cyrihut, ngritjen në Ligen e Parë të Zvicrës, kryetari Arsim Hyseni e vlerëson si Reklamë të bukur për futbollin në Zvicër, e sidomos për futbollin Shqiptar. Në prononcimin ekskluziv për RadioVala dhe Albsport.ch, pas përfundimit të ndeshjes, z. Hyseni falënderon të gjithë

Continue Reading →

890 total views, no views today

Ia dolëm, FC Kosova e Cyihut ngritët në Ligen e Parë të Zvicrës, suksesi më i madh i një ekipi Shqiptar

Cyrih, me 17 Qershor 2017 Me gjithë se ishte një ndeshje tepër e vështirë dhe me shumë kthesa, FC Kosova e Cyrihut në fund e bëri punën e gjithë sezonit, arriti ta përmbys rezultatin dhe të ngritët në Ligen e Parë të Zvicrës. Përballë FC Uster edhe pse kundërshtar i lehtë në letër, ndeshja shkoi

Continue Reading →

802 total views, no views today

FC Diaspora e Jurës e mbyll sezonin në vendin e katërt, Xhakqaj: Ishte një sezon pozitiv

Delemont/Jura, me 17 Qershor 2017   FC Diaspora, klubi vetëm Shqiptar i futbollit në Kanton Jura në Zvicër, ka mbyllur sezonin në vendin e katër në Ligen e 3-të, Grupi i 7-të të Rajonit Bern/Jura, transmetojnë ekskluzivisht RadioVala dhe Albsport.ch. Për trajnerin Januz Xhakqaj, është një sezon pozitiv edhe pse me një kujdes të vogël

Continue Reading →

749 total views, no views today