FC Kosova Cyrih: Ju falënderojmë për mbështetjen e juaj morale dhe financiare në sezonin historik

Kryesia e Klubit të Futbollit FC Kosova Cyrih, nëpërmjet një mesazhi ka falënderuar të gjithë mbështetësit moral dhe financiar që e kanë përkrahur në sezonin e sapopërfunduar.   Në vijim mesazhi i plotë i FC Kosova Cyrih   Të nderuar futbolldashës Të nderuar simpatizues të FC Kosovës Të respektuar sponsorë të FC Kosovës   Shfrytëzojmë

Continue Reading →

218 total views, no views today

Arsim Hyseni, FC Kosova i bëri reklamë të bukur futbollit Shqiptar në Zvicër, faleminderit të gjithëve për mbështetjen

  Cyrih, me 18 Qershor 2017 Suksesin e arritur me FC Kosovën e Cyrihut, ngritjen në Ligen e Parë të Zvicrës, kryetari Arsim Hyseni e vlerëson si Reklamë të bukur për futbollin në Zvicër, e sidomos për futbollin Shqiptar. Në prononcimin ekskluziv për RadioVala dhe Albsport.ch, pas përfundimit të ndeshjes, z. Hyseni falënderon të gjithë

Continue Reading →

877 total views, no views today

Ia dolëm, FC Kosova e Cyihut ngritët në Ligen e Parë të Zvicrës, suksesi më i madh i një ekipi Shqiptar

Cyrih, me 17 Qershor 2017 Me gjithë se ishte një ndeshje tepër e vështirë dhe me shumë kthesa, FC Kosova e Cyrihut në fund e bëri punën e gjithë sezonit, arriti ta përmbys rezultatin dhe të ngritët në Ligen e Parë të Zvicrës. Përballë FC Uster edhe pse kundërshtar i lehtë në letër, ndeshja shkoi

Continue Reading →

770 total views, no views today

FC Diaspora e Jurës e mbyll sezonin në vendin e katërt, Xhakqaj: Ishte një sezon pozitiv

Delemont/Jura, me 17 Qershor 2017   FC Diaspora, klubi vetëm Shqiptar i futbollit në Kanton Jura në Zvicër, ka mbyllur sezonin në vendin e katër në Ligen e 3-të, Grupi i 7-të të Rajonit Bern/Jura, transmetojnë ekskluzivisht RadioVala dhe Albsport.ch. Për trajnerin Januz Xhakqaj, është një sezon pozitiv edhe pse me një kujdes të vogël

Continue Reading →

726 total views, no views today

Me 24 Qershor në St. Gallen zhvillohet Kupa e Unionit në Futboll, Thaçi: Jemi gati për këtë ngjarje të madhe

Bernë, me 16 Qershor 2017 Për herë të tretë, në javën e parafundit të muajit Qershor gjegjësisht me 24 Qershor, në Lindje të Zvicrës do të tubohen klubet më të mira shqiptare për të luajtur në Kupën e Unionit. Unioni i Klubeve Shqiptare në Zvicër ka ndërmarr hapat për organizim sa më të mirë të

Continue Reading →

710 total views, no views today

Arsim Hyseni, Kryetari i FC Kosovës së Cyrihut: Ju ftoj masovikisht ta mbështesim klubin në ndeshjen ku sigurojmë ngritjen në Ligen e Parë të Zvicrës

Cyrih, me 15 Qershor 2017 Kur kanë ngelur vetëm edhe dy ditë deri te ndeshja që ka vlerën e një finaleje për FC Kosovën e Cyrihut, kryetari i saj Arsim Hyseni, në një prononcim për Radio Valën,  fton bashkëatdhetarët tanë në Zvicër që masovikisht ta mbështesin klubin në ndeshjen e ditës së Shtunë, ku fitorja

Continue Reading →

278 total views, no views today

FC Kosova e Cyrihut një ndeshje larg ngritjes në Ligen e Parë të Zvicrës

Cyrih, me 14 Qershor 2017 Nëse do të veçohej ndonjë ngjarje e madhe sportive këtë fundjavë për Shqiptarët në Zvicër, padyshim se do të jetë ndeshja e fundit e FC Kosovës së Cyrihut, që është në prag të shënimit të suksesit më të madh sportiv këtë vit, inkuadrimit në Ligen e Parë të Zvicrës. Gjasat

Continue Reading →

236 total views, no views today

FC Biel-Bienne 5:1 FC Besa Biel/Bienne

5 : 1 ( 2 : 1 ) FC Biel-Bienne FC Besa Biel/Bienne 87′ 5:1 TOR   BIEL Torschütze Stefan Todorovic 78′ Verwarnung Nermin Kaplani (Besa Biel/Bienne) 77′ Aus-/Einwechslung Besa Biel/Bienne Gentian Selmanaj ersetzt Nodi Yildirim 72′ Aus-/Einwechslung Besa Biel/Bienne Argjend Jashari ersetzt Adrian Kurti 70′ Verwarnung Alban Mulaj (Besa Biel/Bienne) 68′ 4:1 TOR   BIEL Torschütze Kastriot Sheholli 66′ Verwarnung Kastriot Sheholli

Continue Reading →

369 total views, no views today

Egzon Maliqaj e fillon me fitore Turneun Ndërkombëtar e Boksit në Paris

Egzon Maliqaj e fillon me fitore Turneun e Boksit në Paris Paris, me 20 Prill 2017 Boksieri shqiptar në Zvicër, Egzon Maliqaj e ka filluar me fitore Turneun e 11-të Ndërkombptar të Boksit “LES CEINTURES”, që për tre ditë me radhë mbahet në kryeqytetin francez, në Paris, transmeton Radio Vala. Në luftën e parë në

Continue Reading →

5,018 total views, no views today

Intervistë me Bekim Zogajn, Arbitrin shqiptar në Super Ligen e Zvicrës i cili synon të Gjykoj në Ligen e Kampionëve

Cyrih, me 13 Prill 2017 Bekim Zogaj është një nga qindra Arbitrat shqiptar në Zvicër, por ai është ndër të rrallët dhe më të dalluarit me suksesin e tij të arritur. Zogaj është Arbitri i parë shqiptar në Super Ligen e Zvicrës në Futboll. Deri para disa muajsh, Bekim Zogaj ka gjykuar ndeshje në Futsall,

Continue Reading →

1,327 total views, no views today