Zyrtarisht, FC Bashkimi 99 nga Flumsi janë Kampion në Ligen e 5-të të Zvicrës Lindore (Video)

Flums, më 3 Qershor 2018 Një javë pasi siguruan ngritje në ligen e 4-të të Zvicrës Lindore, FC Bashkimi 99 ekipi nga Flumsi i St. Gallenti sot u shpallën Kampion në Ligen e 5-të, Grupi 1, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Bashkimi ka zhvilluar 18-të ndeshje në Kampionat, i ka fituar 15-të prej tyre, ka vetëm

Continue Reading →

2,496 total views, 7 views today

Orhan Mustafi nuk është më pjesë e FC Rapperswil-Jonas

  Rapperswil-Jona, më 3 Qershor 2018 Sulmuesi shqiptar nga Kumanova, Orhan Mustafi nuk është më pjesë e ekipit të FC Rapperswil-Jonas, përcjellin RadioVala. Siç bëjnë të ditur nga FC Rapperswil-Jona, Mustafi me klubin k pasur një Kontratë gjer më 30 Qershor. Orhan Mustafi verën e kaluar iu bashkuar skuadrës nga Challenge Liga e Zvicrës. Ai

Continue Reading →

611 total views, no views today

Granit Çekaj mbetët besnik i FC Besës së St.Gallenit

St. Gallen, më 2 Qershor 2018 Nga klubi i futbollit FC Besa St. Gallen, bëjnë të ditur se sulmuesi i tyre më i mirë Granit Çekaj mbetët besnik i këtij klubi dhe se edhe në sezonin e ardhshëm do të luaj për një nga klubet më të vjetra në Zvicër, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Ne

Continue Reading →

746 total views, no views today

Shtatë talentë shqiptarë me SC Kriensin U15 shpallen Kampion të Zvicrës

Kriens, më 2 Qershor 2018 SC Kriensi, grupmoshat U15 deri në pesëmbëdhjetë vjet, janë shpallur Kampion të Zvicrës në Grupin Lindje, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Këtij suksesi te klubit nga Luzerni, me paraqitjet dhe golat e tyre i kanë kontribuuar edhe gjashtë futbollistë shqiptarë, Ensar Huruglica, Jannik Nikaj, Avdi Berisha, Loris Lukaj, Arlind Kryeziu, Edonis

Continue Reading →

2,833 total views, 2 views today

FC Tetova Basel Kampion të Zvicrës Veriore në Seria B të SFS

Basel, më 2 Qershor 2018 Një vit pas themelimit, klubi i futbollit shqiptar, FC Tetova Basel është shpallur Kampion në Seria B SFFS (Firmat zvicerane dhe klubet sportive të kohës së lirë – Schweizerischen Firmen- und Freizeitsportverband) të Zvicrës Veriore, përcjellin Ekskluzivisht, RadioVala dhe Albsport.ch. FC Tetova e ka mbyllur bindshëm kampionatin me 40 pikë

Continue Reading →

1,168 total views, no views today

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Shqipëri – Ukrainë (Video)

Evian/Francë, më 1 Qershor 2018 Nga sot kanë dal në shitje biletat për ndeshjen miqësore midis Shqipërisë dhe Ukrainës që do të zhvillohet të dielën me 3 Qershor në Francë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshja do të luhet Stade Camille-Fournier, në 74500 Evia. Biletat mund ti gjeni në vegëzen/linkun në vijim: https://www.starticket.ch/de/tickets/match-international-de-football-albanie-vs-ukraine-20180603-1600-stade-camille-fournier-evian-les-bains @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Continue Reading →

865 total views, 1 views today

Cimran Kurtishi nuk është më trajner në FC Dardania Basel

Basel, më 1 Qershor 2018 Kryesia e klubit të Futbollit Dardania Basel, njoftojnë se trajneri i deritanishëm Cimran Kurtishi nuk është pjesë e ekipit shqiptar, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vijon Njoftimi i plotë i FC Dardanisë “Njëftojmë simpatizuesit, sponsorët dhe dashamirët e klubit FC Dardania se Traineri i Ligës së dytë Cimran Kurtishi prej sot

Continue Reading →

812 total views, 1 views today

Hekuran Kryeziu i bashkohet FC Zurichut

  Cyrih, më 31 Maj 2018 Mesfushori i Kosovës, Hekuran Kryeziu pasi u largua nga FC Luzerni, ai i është bashkuar fituesit të Kupës së Zvicrës, FC Zürichut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Njëzet e pesë vjeçari ka nënshkruar Kontratë tre vjeçare me ekipin nga qyteti i Cyrihu, deri më 30 Qershor 2021. Karrierën, Hekuran Kryeziu

Continue Reading →

823 total views, no views today

Volejbollistet e Zvicërs triumfojnë ndaj përfaqësues së Kosovës

Jura/Prishtinë, 26/30 Maj 2018 Përfaqësuesja e Kosovës në Volejboll në kategorinë e femrave është mposhtur nga përfaqësuesja e Zvicrës në të dyja duelet në ndeshjet e Liges Europiane të Volejbollit CEV, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në të dy ndeshjet zviceranet kanë fituar me rezultat 3:0, rezultati i përgjithshëm 6:0. Në Zvicër, në të tre setet

Continue Reading →

545 total views, 1 views today