Mesazhe ngushëllimi nga klubet dhe sportistët shqiptar në Zvicër për Legjendën Vokrri

Zvicër, më 10 Qershor 2018 Pas ndarjes nga jeta të Legjendës së futbollit, Fadil Vokrrit, dhjetëra klube dhe sportistë shqiptarë në Zvicër kanë dërguar mesazhet e tyre të ngushëllimit për familjen Vokrri dhe Federatën e Futbollit të Kosovës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.   Bekim Zogaj RIP legjenda e Futbollit Kosovar 😪   Albian Ajeti Ngushllime dhe

Continue Reading →

680 total views, 1 views today

Dhjetëra mesazhe ngushëllimi nga klubet dhe sportistët shqiptar në Zvicër për Legjendën Vokrri

Zvicër, më 10 Qershor 2018 Pas ndarjes nga jeta të Legjendës së futbollit, Fadil Vokrrit, dhjetëra klube dhe sportistë shqiptarë në Zvicër kanë dërguar mesazhet e tyre të ngushëllimit për familjen Vokrri dhe Federatën e Futbollit të Kosovës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.   Albian Ajeti Ngushllime dhe keqardhje per Fadil Vokrrin dhe familjen e tij.

Continue Reading →

506 total views, 1 views today

Vokrri e identifikoi futbollin e suksesshëm shqiptar dhe e zyrtarizoi Kosovën në UEFA dhe FIFA

Mbarëshqiptaria ka humb një njeri që na identifikonte me sukses dhe na bënte Krenar me veprat e tija të vulosura. Për legjendën flitej e përmendej sa herë që binte fjala për sportin dhe futbollin në ato odat e vjetra të viteve të 90-ta. Këtë emër e kam dëgjuar prej kur kam filluar të kuptoj, që

Continue Reading →

500 total views, no views today

FC Prishtina Bern siguron mbijetesën në Ligen e 2-të Ndërrajonale të Zvicrës (Video)

Bern, më 9 Qershor 2018 FC Prishtina e Berni në ndeshjen e fundit të sezonit 2017/18 ka siguruar mbijetesë në Ligen e 2-të Ndërrajonale (Interegional) të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në takimin kundër konkurrentit kryesor FC Muri-Gümligenit, FC Prishtina barazoi 2:2 që i mjaftoi për të mbetur edhe në sezonin e ardhshëm në Ligen

Continue Reading →

617 total views, 3 views today

Boksieri Nuri Seferi e humbi ndeshjen për Titull (Video)

Liberville/Gabon, më 8 Qershor 2018 Boksieri jonë Nuri Seferi ka pësuar humbje në ndeshjen për titullin Kampion në WBC Frankofone, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në Ringun e Libervilles në shtetin e Gabonit ka fituar vendasi, Taylor Mbika. @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch Foto dhe video: YokaSport 831 total views, 2 views today

831 total views, 2 views today

Dy ndeshje me një finale për FC Eagles Aaraun, suksesi Historik në prag

Aarau, më 7 Qershor 2018 U ka ngelur vetëm edhe nga një ndeshje, një ndeshje që vlen sa një finale, një ndeshje që mund të shkruaj suksesin e radhës e një klubi shqiptar në Zvicër. Të dy ekipet e FC Eagles Aaraut, të shtunën i zhvillojnë ndeshjet finale të sezonit dhe me fitore, ekipi parë

Continue Reading →

1,305 total views, no views today

Për herë të parë Nuriut dhe Seferit do t’u mungoje mbështetja e njëri tjetrit në Ring

Gagon/Angli, më 7 Qershor 2018 Gjithmonë jemi mësuar t’i shohim në krahë të njëri tjetrit, qoftë në stërvitje apo në ndeshje, duke u përkrah dhe mbështetur si vëllau për vëllanë. Por, ja që ka ardhur një moment dhe ata shumë larg njëri nga tjetri do t’i zhvillojnë ndeshjet e tyre më të rëndësishme në karrierën

Continue Reading →

861 total views, 2 views today

Ngjitja më lartë për FC Bashkimin nga Veveye dhe FC Dardanian nga Lozana varet nga barazhi

Lozanë/VD, më 6 Qershor 2018 Dhjetë ditët e ardhshme do të jenë vendimtare për dy ekipet shqiptare që garojnë në Ligen e katër të Vaudit në Zvicër, për FC Bashkimin nga Vevey dhe ekipin e dytë të FC Dardanisë së Lozanës, nëse do të arrijnë të shënojnë ngjitje ose jo një Lige më lartë, përcjellin

Continue Reading →

1,149 total views, no views today

Granit Lekaj rikthehet te FC Winterthuri i Cyrihut

  Winthertur, më 5 Maj 2018 Mbrojtësi shqiptar Granit Lekaj është rikthyer te klubi ku edhe u ngrit si futbollist, në FC Wintherthur në Challenge ligen e Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Lekaj ka nënshkruar Kontratë dy vjeçare me FC Wintherturin. Graniti deri në sezonin 2010/11 ka luajtur për FC Winterthurin, pastaj ka qenë pjesë

Continue Reading →

1,053 total views, no views today

Statistikat pozitive për Ajetin dhe Demhasajn në Super Ligen e Zvicrës

Bern, më 5 Qershor 2018 Sezoni futbollistik në Super Ligen e Zvicrës është mbyllur dhe tani janë bërë të ditura edhe statistikat të mira apo të këqija për sezonin 2017/18. Në mbi njëzet pika ku janë përgatitur të dhënat, në tre prej ty primatin e mbajnë edhe dy sulmuesit shqiptarë më të mirë në Zvicër

Continue Reading →

1,124 total views, no views today