Karateisti Arben Pjetraj ia siguron Zvicrës medaljen e Bronztë nga Europiani në Hungari (Foto/Video)

Budapest/HU, me 8 Shkurt 2020 Karateisti shqiptar Arben Pjetraj ia ka siguruar medaljen e Bronztë, Zvicrës në kampionatin e 47-të të Karatesë për Kadetë dhe Junior, përcjellin syri.tv dhe radiovala.com. Pjetraj ka garuar në kategorinë Junior Kumite për meshkuj, -76 kilogram. “Në vitin 2020, unë do të doja të marrë një titull në Kampionatin Evropian

Continue Reading →

199 total views, no views today

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër, i ftuar Ish karateisti i përfaqësuese së Zvicrës, Shqiprim Salihu

Grenchen SO, me 13 Janar 2019   Ish karateisti i përfaqësueses së Zvicrës, Shqiprim Salihu, ishte i ftuar në emisionin e 5-të Sporti Shqiptar në Zvicër në Syri TV, që drejtohet nga gazetari Kasam Selimi. Salihu është 7-të herë Kampion i Zvicrës në garat individuale dhe grupore, 3 herë fitues i Grand Slam-eve në Zvicër.

Continue Reading →

4,083 total views, 1 views today

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër në TV Syri, ekskluzivisht flasin Egzon Maliqaj dhe Shefat Isufi

Emisioni i 3-të Sporti Shqiptar në Zvicër, u realizua në një ambient sportiv, jashtë studiove televizive. Në ketë emision flasim me boksierët shqiptar, të boksit profesional, Egzon Maliqajn dhe me Shefat Isufin. Ata sot fituan në ndeshjet e tyre, në turneun tradicional të boksit, Boxing Day, që u mbajt në Bernë të Zvicrës. Na ndiqni

Continue Reading →

5,489 total views, 1 views today

(Video) Milaim Rama në Sportin Shqiptar në Zvicër

Emisioni i dytë Sporti Shqiptar në Zvicër iu kushtua, ish futbollistit të parë shqiptar në Kombëtaren e Zvicrës, Milaim Ramas. Milaimi është pjesës e historisë në sportin e Zvicrës, por edhe në sportin shqiptar në Zvicër. Mialim Rama me futboll ka nisur të luaje shumë vonë, në moshën 18-të vjeçare, por sukseset dhe arritjet e

Continue Reading →

5,500 total views, 1 views today

(Video) Mbi 110 mijë franga ndihma nga klubet shqiptare në Zvicër për Shqipërinë

Grenchen/Bern, me 15 Dhjetor 2019 FC Prishtina Bern, FC Tetova Basel, FC Besa Biel/Bienne, Klubi i Motoristëve PLISAT, FC Besa St. Gallen, FC Dardania St. Gallen, janë disa prej klubeve shqiptare në Zvicër, të cilët realizuan aksione për grumbullimin e ndihmave për Shqipërinë, pas tërmetit të 26 Nëntorit. Në emisioni Sporti Shqiptar në Zvicër në

Continue Reading →

9,843 total views, 2 views today

(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër kushtuar humanizmit të klubeve shqiptare për termetin në Shqipëri

Emisioni i parë i’u kushtua humanizmit të klubeve shqiptare në Zvicër, pas tërmetit të 26-të Nëntorit në Shqipëri. Si, sa dhe në çfarë formash e ndihmuan klubet shqiptare Shqipërinë? Çfarë përvoje kanë klubet për të organizuar aksione humanitare? Këtyre pyetjeve do t’u përgjigjen mysafirët e emisionit tim të parë, Baca Skënder Halili nga FC Prishtina

Continue Reading →

5,369 total views, 1 views today

FFK-ja në bashkëpunim me UKSHFZ-në organizon Kamp për talentet e 2006-ës në Zvicër

  Bern, me 10 Nëntor 2019 Federata e Futbollit e Kosovës në bashkëpunim me Unionin e Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, organizojnë kampin e radhës në Zvicër, me 14 dhe 15-të Dhjetor të këtij viti, shkruajnë www.radiovala.com dhe www.albsport.ch. Në njoftimin e koordinatorëve për Zvicër, anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, Flamur Bunjakut, Feti

Continue Reading →

16,512 total views, 1 views today

Finalja e Super Kupës mbarëkombëtare zhvillohet me 16 Nëntor në Drenas

Cyrih/Prishtinë, me 6 Nëntor 2019 Edhe këtë vit do të zhvillohet finalja e Super Kupës mbarëkombëtare, midis fituesit të Kupës së Kosovës në Futboll dhe fituesit të Kupës së Diasporës. Është vendosur që ndeshja finale e 2019-tës të luhet me 16 Nëntor, në Drenas, ku do të përballen FC Feronikeli nga Drenas dhe FC Kosova

Continue Reading →

13,214 total views, 1 views today

Shqiptarja Diellza Sejdiaj, Kampione e Botës në Karate Kumite me Zvicrën

Lisbonë/Portugali, me 20/22 Shtator 2019 Diellza Sejdiaj është shpallur Kampione e botës në Karate, në kategorinë “JUNIOR LADIES INDIVIDUAL KUMITE”, njoftojnë ekskluzivisht www.albsport.ch dhe www.radiovala.com. Karatesitja shqiptare e ka përfaqësuar Zvicrën ( SWISS KARATE-DO RENMEI), në kampionatin botëror të Asocicionit të Karatesë Do Shokotan (WSKA), ku është ngjitur në piedestal si e para, duke lenë

Continue Reading →

15,143 total views, no views today

FC Iliria e Solothurn-it sot zhvillon ndeshjen për Kupën e Zvicrës kundër FC Lausanne-Sport-it

Solothurn, me 17 Gusht 2019 Në sezonin 2019/2020, në Kupën e Zvicrës në Futboll, është FC Iliria e Solothurn-it që do të përfaqësoj shqiptarët në Zvicër. Sot me fillim në ora 18:00, në stadiumin e Solothurn-it, FC Iliria do të takohet me ekipin e ligës së dytë të Zvicrës (Challenge), FC Laussane-Sport-in. Pjesëmarrja e FC

Continue Reading →

17,839 total views, 1 views today