FC Albania e Cyrihut është fituese e Kupës së Unionit në Zvicër për vitin 2018

Bazel, më 24 Qershor 2018 FC Albania e Cyrihut është fituese e Kupës së Unionit në Zvicër për vitin 2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në finalen e zhvilluar në Basel, FC Albania me rezultat 4:2 e mundi FC Ilirinë e Solothurnit. FC Iliria kishte epërsi pre dy golash deri në pushimin e parë, më pas

Continue Reading →

1,649 total views, 110 views today

Largohet edhe nënkryetari i FC Kosovës së Gjenevës, Qamil Sejdiu

Gjenevë, më 24 Qershor 2018 Pasi ditë më parë nga pozita e kryetarit të FC Kosovës së Gjenevës, u largua Selajdin Salihu, ka pasuar edhe dorëheqja e nënkryetarit dhe zëdhënësit të klubit, Qamil Sejdiut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Siç bën të ditur edhe vet Sejdiu, ai dorëheqjen e ka deponuar menjëherë pas incidentit që ndodhi

Continue Reading →

684 total views, 10 views today

Gati për Kupën e Unionit të klubeve shqiptare të futbollit në Zvicër

Basel, më 22 Qershor 2018 Janë bërë të ditura ekipet pjesëmarrëse në edicionin e katërt të Kupës së Unionit që më 24 Qershor 2018, do të mbahet në Basel, ku organizator janë Unioni i Klubeve Shqiptare të Futbollit dhe Klubi i Futbollit FC Tetova Basel, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në Grupin A do të bëjnë

Continue Reading →

419 total views, 11 views today

Dorëhiqet kryetari i deritanishëm i FC Kosovës së Gjenevës, Selajdin Salihu

Gjenevë, më 21 Qershor 2018 Ngjarjet e pahijshme që ndodhen në finalen e Kupës së Gjenevës, midis FC Kosovës dhe FC Veroix, kanë detyruar kryesinë aktuale për të sjellë vendime të dhimbshme. Pasi u shua ekipi i dytë, vendimi i radhës është dorëheqja e kreytarit të deritanishëm të FC Kosovës, z. Selajdin Salihut, përcjellin Ekskluzivisht,

Continue Reading →

915 total views, 13 views today

Agim Binaku dhe Vicenc Lazaraj do ta drejtojnë FC Besën e St. Gallenit

St. Gallen, më 21 Qershor 2018 Ish futbollisti i mirënjohur i KF Vëllaznimit të Gjakovës, Agim Binaku është Trajner i ri i ekipit shqiptar nga St.Galleni, FC Besës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Bashkë me Binakun në ekipin e trajnerëve do të jetë edhe Vincenc Lazraj. “Duo i ri i stërvitjes në FC Besa është i

Continue Reading →

767 total views, 10 views today

Florijana Ismaili në formacionin e sezonit në Ligen e Futbollit të Femrave në Zvicër

Bern, më 19 Qershor 2018 Futbollistja Florijana Ismaili zhvilloi edhe një tjetër sezon të shkëlqyeshëm në kampionatin e Zvicrës, në futbollin e femrave, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Sulmuesja e BSC Young Boysit, Ismaili në sezonin 2017/18 shënoi 15 gola dhe ishte futbollistja e dytë me më shumë gola në ekip. Formën dhe suksesin e saj

Continue Reading →

1,706 total views, 1 views today

Vllaznia nga Kërçova fitues të turneut FC Dardania Basel 2018

Basel, më 17 Qershor 2018 Në Basel u zhvillua turneu Tradicional veror në Futboll të vogël, FC Dardania Basel ku fitues doli ekipi i Vllaznisë nga Kërçova të cilët kishin ardhur enkas nga Maqedonia, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Vendi i dytë i takojë Klybeck Kaffe Bar Basel dhe vendi i tretë i takojë klubit Relax

Continue Reading →

1,213 total views, 1 views today

Zvicra merr barazim ndaj Brazilit, Shaqiri asistoi

Rostov/Rusi, më 17 Qershor 2018 Zvicra ka bërë një nisjes të mirë në kampionatin Botëror, Rusi 2018. Zvicëranët kanë nxjerr një barazim 1:1 ndaj pesë herë kampionët e botës, Brazilit. Ndeshjen trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkoviç ndeshjen e startoi me ekipin më të mirë, e ndërkaq katër futbollistët shqiptarë, Xherdan Shaqirin, Granit Xhakan, Blerim Xhemailin

Continue Reading →

866 total views, 1 views today

FC Albania e Cyrihut është Kampione dhe ngjitet në Ligen e 3-të, Faleminderit/Danke

  Cyrih, më 17 Qershor 2018 FC Albania, ekipi shqiptar nga Cyrihu e ka mbyllur sezonin me titullin Kampion në Ligen e 4-të të Cyrihut dhe dhe shënojnë ngjitje në Ligen e 3-të. Me fitoren 4:0 ndaj FC Glatbrugut, FC Albania e zyrtarisht e shënoi suksesin  më të madh pas atij të sezonit 2013/14 kur

Continue Reading →

781 total views, no views today