Për shkak të borës, ndërpritet ndeshja FC Dardania Basel – FC Laufen (Video)

Basel, me 17 Mars 2018 Reshjet e borës që e kanë përfshi Zvicrën, sidomos pjesën Veripërendimore ka qenë shkak i ndërprerjes së ndeshjes së parë të sezonit pranveror të FC Dardanisë së Baselit me FC Laufenin, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch “Loja u ndërpre në minuten e 26 për shkak motit me borë, ekipi ynë ishte

Continue Reading →

213 total views, 0 views today

FC Prishtina kapërceu pengesën e parë në sezonin pranveror (Video)

Bern, me 10 Mars 2018 FC Prishtina e Bernit ka kapërcyer pengesën e parë në fillim të sezonit pranveror në Ligën e 2-të Ndërrajonale të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Me rezultat bindës 4:2, ekipi shqiptar mposhti FC Alschwilin në ndeshjen e zhvilluar në Bodenweid në Bern. Mysafirët të parët krijuan epërsinë në nisje të

Continue Reading →

494 total views, 0 views today

FC Albania e Cyrihut fiton derbin shqiptar ndaj KF Lirisë së Aargaut

Cyrih, me 4 Mars 2018 FC Albania ka dalë fitues në miqësoren kundër ekipit shqiptar, KF Lirinë e Aargaut të zhvilluar në Cyrih, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshja është mbyllur me fitore 3:1 për vendasit. Për KF Lirinë kjo ka qenë ndeshja e fundit miqësore para fluturimit për në Spanjë, ku nga a Marta ndodhën

Continue Reading →

779 total views, 0 views today

Shtatë gola në miqësoren FC Bashkimi 99 – KF Labinoti

Trübbach, me 4 Mars 2018 Shtatë gola janë shënuar në takimin miqësor midis ekipeve shqiptare, FC Bashkimit 99 dhe KF Labinotit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Të parët kanë kaluar mysafirët në epërsi në minutën e 16-të. Vendasit e barazojnë rezultatin në minutën e 27-të. Ekipi i KF Labinotit pesë minuta para mbylljes së pjesë së

Continue Reading →

1,405 total views, 0 views today

Me 18 Mars, mbahet Kuvendi Zgjedhor i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër

Cyrih, 5 Mars 2018 Me 18 Mars 2018, në Cyrih do të mbahet Kuvendi Zgjedhor i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.   Ja Njoftimi i plotë i UKSHFZ-së.   Te nderuar anëtarë te Unionit! Sikurse jeni njoftuar, kryesia e Unionit ka dhënë dorëheqje para një viti. Ne kuvendin

Continue Reading →

667 total views, 0 views today

Fillim i mbarë i FC Kosovës së Cyrihut, triumfon ndaj FC St. Gallenit 2

Cyrih, me 4 Mars 2018 Një gol i FC St. Gallenit ka ndikuar për të mirë për FC Kosovën e Cyrihut që e ka përmbysur dhe në fund e ka fituar ndeshjen e parë të sezonit pranveror në ligën e parën të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Nicolas Eberle në minutën e 12-të ka shënuar

Continue Reading →

1,012 total views, 0 views today

KF Bashkimi Siebnen përgatitet në Spanjë (Video)

Benicasim, Spanjë, me 3 Mars 2018 Ekipi i KF Bashkimit (SC Siebnen) të Siebnenit po qëndron në Benicàssim të Spanjës për të zhvilluar fazën përgatitore para fillimit të sezonit pranveror, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. KF Bashkimi garon në Grupin e 2-të të ligës së 4-r të Cyrihut. K.S @RadioVala @Albsport.ch   458 total views, 0 views today

458 total views, 0 views today

FC Dardania e Baselit fiton miqësoren e parë në Qipro

Qipro, me 1 Mars 2018 FC Dardania e Baselit ka fituar ndeshjen e parë kontrolluese në fazën përgatitore që është duke e zhvilluar në Qipro, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch “Loja e parë testuese në Qipro ku lojtarët tanë treguan një lojë shumë të bukur ku kundërshtari nuk pati asnjëherë mundësi të takojë portën tonë ku

Continue Reading →

1,375 total views, 0 views today

Klubi shqiptar FC Eagles Aarau, Kampion dimëror të Asociacionit të Argaut në Futboll (Video)

Aarau, me 25 Shkurt 2018 Është klubi shqiptar FC Eagles Aarau fitues i kampionatit të 4-r dimëror të Asociacionit të Futbollit të Aargaut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në gjysmëfinalen e parë, FC Eagles e mundi me rezultat 3:1, FC Suhrin, ndërkaq në finale me fitore të pastër 2:0 ngadhënjeu ndaj FC Gontenschwil. Fitoren e Shqiponjave

Continue Reading →

495 total views, 0 views today