Kik Boksierja Mirela Hajdari fiton ndeshjen e parë të vitit në Zvicër (Video)

Palezieux VD, me 31 Mars 2018 Kik Boksierja shqiptare në Zvicër, Mirela Hajdari ka fituar ndeshjen e parë për vitin 2018, në Mbrëmjen e Boksit të zhvilluar në Palezieux të Kanton Vaudit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Hajdari garoi në kategorinë 64 kiolgram ndaj garueses vendase. Njëzet vjeçarja Mirela Hajdari nga viti 2013 ka filluar të

Continue Reading →

2,327 total views, no views today

Muharrem Hasani MUKI rikthehet me fitore (Video)

Volketzwil, me 25 Mars 2018 Kik Boksieri shqiptar, Muharrem Hasani MUKI është rikthyer me fitore në Ring në ndeshjen e parë pas dy vitesh, përcjell ALBANIAN FIGHT MAGAZINE, transmetojnë RadioVala dhe Albsport.ch. Muki në Volketswil mposhti serbin Zoran Spajic. Në matjet zyrtare, Muharrem Hasani kishte 99.2KG kurse kundërshtari i tij Zoran Spajic 96.9 kg. K.Selimi

Continue Reading →

2,365 total views, 0 views today

Në Zvicër gjatë vjeshtës do të organizohet në ngjarje e madhe e sporteve luftarake (Foto)

Shkup/Bazel, me 21 Mars 2018 Shteti i Zvicrës shumë shpejt do të pasurohet edhe me një evitimet të madh të sporteve luftarake, por kësaj radhe me një koncept ndryshe nga të tjerët dhe me plot befasia. Bashkorganizator janë profesionist me një bagazh të madh në sportet luftarake, por edhe në organizime të tilla. Të njëjtit

Continue Reading →

627 total views, 0 views today

“Kimbo” gati për ndeshjen e ditës së Shtunë (Video)

Luzern, me 6 Mars 2018 Katër ditë para ndeshje për titullin ISKA SM kundër serbit Branko Kojic, Kik Boksieri Sazan Memedi Kimbo shprehet i gatshëm për këtë luftë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshja do të luhet më qytetin e Luzernit, me 10 Mars 2018 @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch 1,399 total views, no views today

1,399 total views, no views today

Muharrem Hasani MUKI pas dy vjet “pushim” u rikthehet ndeshjeve të K1

Cyrih, me 23 Shkurt 2018 Muharrem Hasani MUKI, pas një muaji, me 24 Mars, do të rikthehet për ndeshjen e parë pas dy vjetesh pauzë sportin e Thai Kik Boksit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Edhe për përskaj pauzës, MUKI nuk është ndalur me stërvitjet, rikthimin e pret i përgatitur. “Faleminderit për interesimin tuaj. Përgatitjet po

Continue Reading →

2,312 total views, no views today

Muharrem Hasani MUKI pas dy vjet pauzë i rikthehet në ndeshjet e K1

Cyrih, me 23 Shkurt 2018 Muharrem Hasani MUKI, pas një muaji, me 24 Mars, do të rikthehet për ndeshjen e parë pas dy vjetesh pauzë sportin e Thai Kik Boksit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Edhe për përskaj pauzës, MUKI nuk është ndalur me stërvitjet, rikthimin e pret i përgatitur. “Faleminderit për interesimin tuaj. Përgatitjet po

Continue Reading →

439 total views, no views today

Sukseset e sportit dhe sportistëve shqiptarë në Zvicër në vitin 2017

Bern, me 31 Dhjetor 2017 Në fund të vitit, në çdo sferë gjithmonë bëhet përmbledhja për të shikuar rezultatet përfundimtare, ato individuale dhe kolektive. Ne, në këtë shkrim jemi ndalur në sferën e sportit, për arritjet e sportistëve dhe sportit shqiptar në Zvicër në vitin 2017. Kemi marr veç ata sportistë/sportiste, klube që kanë arritur

Continue Reading →

1,092 total views, 0 views today

Kik Boksierit, Bardhyl Gashi i ndahet Medalja e Artë Sportive e qytetit gjerman Eberbach

Eberbach, me 8 Dhjetor 2017 Peter Reichter, kryetari i Bashkisë Eberbach am Neckar në Gjermani, për Suksesin e Veçantë Sportiv të arritur si Nën Kampion i Kik Boksit K-1 për Rripin Ndërkombëtar të Zvicrës “International Schweizer Gürtel”, Kik Boksierit Shqiptar, Bardhyl Gashi i ka ndarë Medaljen e Artë Sportive të Qytetit Eberbach am Neckar, përcjellin

Continue Reading →

181 total views, no views today

Anulohet ndeshja e Kik Boksierit, Sazan Kimbo Memedit, tërhiqet kundërshtari

Volketswil, me 18 Nëntor 2017 Vetëm pesë orë para ndeshjes, kundërshtari i Kik Boksierit, Sazan Kimbo Memedi, arabi El Houcine Boutring është tërhequr nga përballja e sontme në Volketswil të Zvicrës, përcjellin Ekskluzivisht, Radio Vala dhe Albsport.ch. Lajmin për Radio Vala dhe Albsport.ch, e konfirmoi edhe vet Kik Boksieri, Sazan Memedi i cili i revoltuar

Continue Reading →

1,832 total views, no views today