Shqiptarja Diellza Sejdiaj, Kampione e Botës në Karate Kumite me Zvicrën

Lisbonë/Portugali, me 20/22 Shtator 2019 Diellza Sejdiaj është shpallur Kampione e botës në Karate, në kategorinë “JUNIOR LADIES INDIVIDUAL KUMITE”, njoftojnë ekskluzivisht www.albsport.ch dhe www.radiovala.com. Karatesitja shqiptare e ka përfaqësuar Zvicrën ( SWISS KARATE-DO RENMEI), në kampionatin botëror të Asocicionit të Karatesë Do Shokotan (WSKA), ku është ngjitur në piedestal si e para, duke lenë

Continue Reading →

9,515 total views, 182 views today

Karateistët shqiptarë i sigurojnë Zvicrës 3 medalje të argjendta nga Evropiani në Serbi (Foto)

Karateistët shqiptarë i sigurojnë Zvicrës 3 medalje të argjendta nga Evropiani në Serbi (Foto) E Mërkurë, 28 Nëntor 2018 Përfaqësuesja e Zvicrës në Karate-Do Renmei është kthyer me gjashtë medalje nga kampionati evropian Shotokan Karate-do, që është mbajtur nga data 23 e deri më 25 nëntor 2018, në qytetin e Nishit në Serbi. Zvicra ka

Continue Reading →

586 total views, 3 views today

Diellza Sejdijaj edhe njëherë konfirmon se është e para në Zvicër (Video)

Laussane, me 21/22 Prill 2018 Karateistja shqiptare Diellza Sejdijaj edhe në garën e dytë nga katër sa luhen në Ligën e Zvicrës në Karate ka konfirmuar se është e pa konkurrencë. Ajo ka triumfuar në kategorinë Kumite Individual U18 +59, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Gara e dytë u mbajt me 21 dhe 22 Prill në

Continue Reading →

2,122 total views, 2 views today

Në Zvicër gjatë vjeshtës do të organizohet në ngjarje e madhe e sporteve luftarake (Foto)

Shkup/Bazel, me 21 Mars 2018 Shteti i Zvicrës shumë shpejt do të pasurohet edhe me një evitimet të madh të sporteve luftarake, por kësaj radhe me një koncept ndryshe nga të tjerët dhe me plot befasia. Bashkorganizator janë profesionist me një bagazh të madh në sportet luftarake, por edhe në organizime të tilla. Të njëjtit

Continue Reading →

1,317 total views, 1 views today

Diellza Sejdija fiton vendin e parë në Ligën e Zvicrës në Karate në Sursee (Video)

Luzern, me 10/11 Mars 2018 Diellza Sejdijaj ka fituar vendin e parë në garën e parë të Ligës së Zvicrës në Karate në kategorinë U18 +59 kilogram, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndërkohë motra më e vjetër e Diellzës, Drenusha ka fituar vendin e dytë dhe të tretë në kategorinë U21 +64 kg dhe në seniore

Continue Reading →

1,449 total views, 1 views today

Sukseset e sportit dhe sportistëve shqiptarë në Zvicër në vitin 2017

Bern, me 31 Dhjetor 2017 Në fund të vitit, në çdo sferë gjithmonë bëhet përmbledhja për të shikuar rezultatet përfundimtare, ato individuale dhe kolektive. Ne, në këtë shkrim jemi ndalur në sferën e sportit, për arritjet e sportistëve dhe sportit shqiptar në Zvicër në vitin 2017. Kemi marr veç ata sportistë/sportiste, klube që kanë arritur

Continue Reading →

1,558 total views, 1 views today

Karateisti Kron Osmani debuton me fitore të Vendit të 3-të me Zvicrën në Kampionat Evropian

Basel, me 1 Dhjetor 2017 Me herën e parë që merr pjesë në një Kampionat Evropian, Karateisti shqiptar Kron Osmani ia ka siguruar Zvicrës vendin e 3-të nga Kampionati Evropian i Karatesë Shotokan, përcjellin @RadioVala dhe @Albsport.ch Kron Osmani vendin e 3-të në Kategorinë Kumite U16 e ka fituar pasiqë paraprakisht i ka mundur garuesit

Continue Reading →

5,720 total views, 2 views today

Drenusha Sejdijaj dhe Alma Polozhani ia sigurojnë Vendin e 2-të Zvicrës në Kampionatin Evropian të Karatesë në Portugali

Matosinhos/Portugali, me 26 Nëntor 2017 Karateistet shqiptare Drenusha Sejdijaj dhe Alma Pollozhani kanë fituar Vendin e 2-të me Zvicrën në Kampionatin Evropian të Karatesë Shotokan në Kategorinë Kumiite U21, përcjellin Ekskluzivisht @RadioVala dhe @Albsport.ch. Në ekipin e Zvicrës në Kategorinë Kumite kanë garuar Drenusha Sejdijaj, Alma Pollozhani dhe Leoni Isenegger. Drenusha Sejdijaj në prononcimin Ekskluziv

Continue Reading →

6,294 total views, 4 views today

Drenusha Sejdijaj dhe Alma Pollozhani zënë Vendin e 3-të me Zvicrën në Kampionatin Botëror të Karatesë Shotokan (Video)

Treviso, me 24 Shtator 2017 Dy karateistet shqiptare të Zvicrës, Drenusha Sejdijaj dhe Alma Pollozhani kanë fituar Vendin e Tretë me shtetin helvetik në Kampionatin Botëror të Karatesë Shotokan, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Dy nga katër karateistet e Zvicrës në ekipin i vajzave ishin edhe Alma Pollozhani dhe Drenusha Sejdijaj të cilat në Kategorinë

Continue Reading →

8,941 total views, 1 views today

Alma Pollozhani fiton vendin e dytë me Zvicrën në Kampionatin Botëror të Karatesë në Irlandë

Irlandë, me 18 Gusht 2017 Karateistja shqiptare në Zvicër, Alma Pollozhani ka arritur ta fitoj vendin e dytë në Kampionatin Botëror të Karatesë Tradicionale të mbajtur në Limerick të Irlandës me 18 Gusht, transmetojnë ekskluzivisht Radio Vala dhe Albsport.ch. Rezultati i Almës është më i miri për Zvicrën nga ky Kampionat. Alma Pollozhani ka fituar

Continue Reading →

8,468 total views, 1 views today