Albin Alili me Kombëtaren e Zvicrës në Hendboll një ndeshje largë PlayOffit për Kampionatin Botëror

Witherthur, me 7 Janar 2018 Kombëtarja e Zvicrës në Hendboll ka fituar bindshëm ndaj Estonisë me rezultat 39:21 në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror 2019 që do të mbahet në Danimarkë dhe Gjermani, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Për Zvicrën luajti edhe hendbollisti i vetëm Shqiptar, Albin Alili që e shënoi golin e fundit për zvicëranët.

Continue Reading →

170 total views, no views today

Sukseset e sportit dhe sportistëve shqiptarë në Zvicër në vitin 2017

Bern, me 31 Dhjetor 2017 Në fund të vitit, në çdo sferë gjithmonë bëhet përmbledhja për të shikuar rezultatet përfundimtare, ato individuale dhe kolektive. Ne, në këtë shkrim jemi ndalur në sferën e sportit, për arritjet e sportistëve dhe sportit shqiptar në Zvicër në vitin 2017. Kemi marr veç ata sportistë/sportiste, klube që kanë arritur

Continue Reading →

1,135 total views, no views today

Albin Alili me 3 gola ndihmon Kombëtaren e Zvicrës së Hendbollit në fitoren ndaj Serbisë

Wintherthur, me 29 Dhjetor 2017 Hendbollisti i vetëm shqiptar në Kombëtaren Zvicerane të Hendbollit, Albin Alili ka shënuar 3 gola në fitoren e Zvicrës ndaj Kampionit të Evropës, Serbisë, përcjellin RadioVala dhe Albsport. Kundër Serbisë, Zvicra ka fituar me rezultat 32:28 dhe ka siguruar finalen që do jetë kundër Rusisë/Rumanisë. Zvicra, Serbia, Rusia dhe Rumania

Continue Reading →

391 total views, no views today

Hendbollistët në Zvicër, Luigj Quni dhe Valon Dedaj ftohen nga Përzgjedhësi i Kosovës

Prishtinë, me 21 Dhjetor 2017 Luigj Quni dhe Valon Dedaj, dy hendbollistët kosovar që luajnë në Zvicër janë ftuar nga përzgjedhësi i Kosovës në Hendoll, Taip Ramadani për ndeshjen kualifikuese për kampionatin botëror për hendbollistë, që mbahet në vitin 2019, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Quani luan në Ligën Nacionale A të Zvicrës, në ekipin e

Continue Reading →

337 total views, no views today

Hendbollisti Albin Alili me 7 gola ia siguroi  HC Kriens-Luzernit fitoren e 9-të në Super Ligën e Zvicrës

Kriens-Luzern, me 2 Dhjetor 2017 Njëri nga dy hendbollistët e vetëm shqiptarë në Super Ligën e Zvicër në Hendboll MNLA, Albin Alili me shtatë golat e tij e ka ndihmuar klubin ku luam HC Kriens-Luzern, të regjistroj fitoren e nëntë në sezon përcjellin Ekskluzivisht, RadioVala dhe Albsport.ch. Në këtë takim Albin Alili ka shënuar më

Continue Reading →

145 total views, 0 views today