Gjyqtari shqiptar Bekim Zogaj asistoi në ndeshjen Itali – Arabia Saudite (Video)

St. Gallen, më 28 Maj 2018 Bekim Zogaj, gjyqtari shqiptar në Zvicër edhe sonte ishte në sytë e dashamirëve të futbollit. Ai ishte asistent në ndeshjen miqësore midis Italisë dhe Arabisë Saudite të zhvilluar në St. Gallen, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Një ëndërr tjetër u realizua, Asistent ne ndeshjen Italia – Arabia Saudite”, shkruan Bekim

Continue Reading →

365 total views, 2 views today

Foto e ditës: Xhaka dhe Zogaj dy shqiptarët e rëndësishëm në fushën e futbollit

Luzern, me 27 Mars 2018 Granit Xhaka nga njëra anë si kapiten i Zvicrës dhe Bekim Zogaj në anën tjetër si Gjyqtar i 4-t i ndeshjes, kanë qenë dy nga tre shqiptarët e rëndësishëm në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Luzern, midis Zvicrës dhe Panamasë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Xhaka shënoi një nga gjashtë golat

Continue Reading →

741 total views, no views today

Referi shqiptar Bekim Zogaj do ta ndan drejtësinë në derbin e 249 të Cyrihut

Cyrih, me 24 Shkurt 2018 Referi shqiptar, Bekim Zogaj do të jetë ndihmësi i parë i referit, Sandro Schärer në derbin e 249 të qytetit të Cyrihut, midis FC Grashoppersit dhe FC Zürichut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Derbi zhvillohet të dielën me 25 Shkurt 2018, në ora 16:00. @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch Foto:SRF 523 total views,

Continue Reading →

523 total views, no views today

Eksperienca e radhës e referit shqiptar Bekim Zogaj në futbollin Ndërkombëtar

Porto, me 20 Shkurt 2018 Referi i vetëm shqiptar në Zvicër me Licencë të FIFA-s, Bekim Zogaj ka udhëtuar drejt Portugalisë për të fituar eksperiencën e re në ndeshjet ndërkombëtare të futbollit. Nesër në mesditë, do të jetë ndihmësi në ndeshjen e Ligës së Kampionëve për të rinj, midis FC Portos dhe FC Salzburgut, përcjellin

Continue Reading →

1,266 total views, no views today