Fustal Iliria i prinë vendit të parë në Ligën Nacionale të Zvicrës në Grupin e 3-të

Solothurn, me 30 Nëntor 2017 Klubi i vetëm shqiptar i Futsalit në Zvicër, FC Iliria e Solothurnit me tre fitore dhe një barazim i prinë vendit të parë në Ligën Nacionale të Zvicrës në Futsal në Grupin e 3-të, përcjellin @RadioVala dhe @Albsport.ch. Nga katër ndeshje të zhvilluara akoma nuk ka asnjë humbje. Ka shënuar

Continue Reading →

3,988 total views, 2 views today

Shkupi është Fitues i Turneut të Pavarësisë në Gjenevë (Foto)

Shkupi është Fitues i Turneut të Pavarësisë në Gjenevë Gjenevë, me 26 Nëntor 2017 Ekipi i Shkupit është Fitues i Turneut të Pavarësisë në Futboll të Vogël të Organizuar nga Klubi i Futbollit FC Kosova s Gjenevës, përcjellin Radio Vala dhe Albaport.ch. Nënkryetari i FC Kosova Gjenevës, Qamil Sejdiu për Radio Vala dhe Albsport.ch, u

Continue Reading →

4,873 total views, 3 views today

Dardan Maksutaj me dy gola ndihmon Futsal Minervan në fitoren ndaj Benfica Rorschachut

Bernë, me 25 Nëntor 2017 Dardan Maksutaj, futbollisti shqiptar i FC Futsal Minervas ka realizuar dy gola për ekipin e tij nga Berna, në javë e 10-të të Super Premier Ligën e Zvicrës në Futsal kundër Benfica Rorschachut, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. Në të dyja pjesët Maksutaj ka realizuar nga një gol, të parin

Continue Reading →

3,306 total views, 1 views today

Në fund të Nëntorit, FC Kosova në Gejenevë, Organizon Truneun në Futboll të Vogël

Gjenevë, me 9 Nëntor 2017 Në fund të Nëtorit, më sakt me 26 Nëntor 2017, FC Kosova e Gjenevës e Organizon Turneun në Futboll të Vogël, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. “Afati fundit për Regjistrim të ekipeve është Dita e Enjte me 22.11.2017. Duke pasur parasysh numrin e madh të ekipeve të interesuara dhe numrin

Continue Reading →

2,940 total views, 1 views today

FC Iliria Solothurn, Organizon turneun Futsal “Pavarësia Cup 2017”

Solothurn, me 8 Nëntor 2017 Edhe këtë vit, Klubi Futbollistik Iliria e Solothurnit, në fund të muajit Nëntor, Organizon Parvarësia Cup në Futsal, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch. Paraqitja e ekipeve është deri me 20 Nëntor. “Garat do të luhen në gjashtë grupe, ndërsa fituesit e grupit do të kualifikohen për në raundin e dytë.

Continue Reading →

2,760 total views, 2 views today

Arbiona Bajraktari dhe Luçie Gjini të Shqipërisë: Zvicra një kundërshtar i fortë, do nxjerrim rezultat të mirë (Video)

Arbiona Bajraktari dhe Luçie Gjini të Shqipërisë: Zvicra një kundërshtar i fortë, do nxjerrim rezultat të mirë (Video) Tiranë, me 13 Shtator 2017 Dy futbollistët e Kombëtares Shqiptare të Futbollit për Femra, Arbiona Bajraktari dhe Luçie Gjini në Konferencën për shtyp para ndeshjes me Zvicrën dhe Bjellorusinë, kanë deklaruar se edhe pse Zvicra është më

Continue Reading →

367 total views, no views today

Durim Racaj dhe Dardan Maksutaj me FC Minervën Kualifikohen në fazë kryesore të grupeve në UEFA Fustal CUP

  Bernë, me 26 Gusht 2017 Ekipi i Futsallit Minerva nga kryqendra e Zvicrës, Berna, ka siguruar vend në fazën kryesore të Grupeve në UEFA Futsal Cup 2017, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Maksutaj luajti nga minuta e parë e takimit, ndërsa në fund ai e shënoi golin e katërt për FC Minervën. Racaj nuk

Continue Reading →

288 total views, no views today

Futbollisti Dardan Maksutaj bën gol nga largësia, festoi në tribunë me familjen e tij (Foto)

  Bernë, me 26 Gusht 2017 Futbollisti shqiptar i Futsal Minervas, Kampionit aktual të Zvicrës në Futboll të vogël, Dardan Maksutaj ka realizuar një gol të bukur nga largësia për ekipin e tij dhe i dha vulë fitores së tretë në garat Kualifikuese për UEFA Futsal Cup, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Maksutaj e shënoi

Continue Reading →

317 total views, no views today

Durim Racaj dhe Dardan Maksutaj fituan me FC Minerva në ndeshjen Kualifikuese të UEFA Futsal CUP

Bernë, me 24 Gusht 2017 Durim Racaj dhe Dardan Maksutaj, dy futbollistët shqiptar të Klubit të Futsal-it, FC Minerva Bern, janë përfshirë në ndeshjen e parë të Fazës Kualifikuese të UEFA Futsal CUP, kundër Lynx, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Racaj dhe Maksutaj pritet që edhe sonte të përfshihen në ekip, në ndeshjen e dytë

Continue Reading →

529 total views, no views today

Racaj: Me Minervan në UEFA Cup do të tregojmë se edhe në Zvicër luhet Futsall i mirë

Bernë, me 20 Korrik 2017 Kampioni i Zvicrës në Futsall, FC Minerva do të luaje në Grupin A në garat paraprake/Preliminare në UEFA Futsall Cup 2017/18, kundër kampionëve të Anglisë, Helvecia Futsal London, Lynk FC nga Gjibraltari dhe Transylvania FC Dublin nga Irlanda, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Në ekipin nga Kryeqendra e Zvicrës në

Continue Reading →

731 total views, no views today