Dardan Maksutaj shqiptari i parë që shpallet dy herë Kampion i Zvicrës në Futsal

Bernë, me 23 Mars 2019 Futbollisti Dardan Maksutaj, është shqiptari i parë që dy herë, me ekipin e tij, FC Minerva-n, shpallet Kampion i Zvicrës në Futsal, njoftojnë Ekskluzivisht, radiovala.com dhe albsport.ch. Të shtunën në mbrëmje, në sallën e sporteve “WEISSENSTEIN”, në Bernë, Dardan Maksutaj, bashkë me lojtarët tjerë të Minerva-s, ngritën trofeun e kampionit.

Continue Reading →

1,238 total views, 1 views today

Akademia e KF Gostivarit mori pjesë në turneun prestigjioz OB Hallenmasters në Zvicër

E Premte, me 14 Dhjetor 2018 Akademia e KF Gostivarit me dy grup moshat U11 dhe U12 morën pjesë në turneun prestigjioz OB Hallenmasters, që me datë 7-të dhe 8-të Dhjetor u zhvillua në Basel të Zvicrës, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Në këtë turne, përveç akademisë së Gostivarit kanë marr pjesë edhe akademitë

Continue Reading →

1,253 total views, no views today

Durim Racaj rikthehet te AFM Futsal Maniacs në Super Ligen e Zvicrës

Wettingen/Aargau, më 7 Tetor 2018 Sezoni i ri në kampionatin zviceran të Futsallit e gjen me klub të ri futbollistin shqiptar, Durim Racajn, përcjellin radiovala.com dhe alsbsport.ch. Për shkak të ndëshkimit me shtatë lojë mos lojë, mesfushori mungoi në katër takimet e sezonit të shkuar te ish klubi i tij, Futsal Minerva dhe do të

Continue Reading →

2,004 total views, 1 views today

Xhemaili ia sjell fitoren e parë Zvicrës në vitin e botërorit (Video)

Athinë, me 23 Mars 2018 Ka qenë goli i mesfushorit shqiptar Blerim Xhemaili që i ka siguruar fitoren e parë Zvicrës në vitin ku do të mbahet kampionati Botëror Rusi 2018. Xhemaili shënoi në minutën e 58-të për golin e vetëm në takimin ndaj Greqisë në Athinë. Për Zvicrën nga fillimi luajtën edhe Granit Xhaka

Continue Reading →

1,336 total views, no views today

U zhvillua FC Tetova Silberpfeil Cup 2018, fitues doli Papa Joes

Basel, me 25 Shkurt 2018 Në Basel gjatë fundjavës në organizim të klubit të futbollit Tetova në bashkëpunim me Silberpfeill e zhvilluan turneun në Futboll të vogël, e ndërkaq fitues doli FC Papa Joes, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vendi i parë ka fituar 1000 franga, fitues i vendit të dytë është FC Nankatsu me 500

Continue Reading →

2,460 total views, no views today

Dardan Maksutaj me Futsal Minervan e fitojnë Kupën e Zvicrës së Mesme

Bern, me 28 Janar 2018 Dardan Maksutaj me Klubin e Futsal Minervas e kanë fituar Trofenë e parë në vitin 2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Futsal Minerva pas ekzkekutimit të penalltive e ka fituar Kupën e Zvicrës së Mesme. Në finale Minerva ka luajtur me Mobulu Futsal Uni Bern. Rezultati në kohën shtesë ka qenë

Continue Reading →

1,553 total views, no views today

Mr.Futboll, ekipi Fitues i turneut të FC Dardanisë së Baselit

Basel, me 21 Janar 2018 Ka përfunduar turneu i 3-të Tradicional në Futsal organizuar nga FC Dardania në Basel dhe fitues ka dalë ekipi Mr. Futboll, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vendin e dytë dhe të tretë e kanë fituar FC Kosova dhe Klybeck Cafe&Bar. Ekipi më ferplay është zgjedhur Papa Joe’s 2. Çmimin Lojtari më

Continue Reading →

1,431 total views, no views today

FC Dardania të Dielen në Basel organizon Turneun Tradicional në Futsal

Basel, me 20 Janar 2018 Në Muttenz të Basel Landit në Zvicër, Klubi i Futbollit Dardania, të Dielën (nesër) e organizon Turneun e 3-të në Futsall, përcjellin Albsport.ch dhe RadioVala.com. Do të marrin pjesë 32 ekipe dhe do të ndahen disa çmime, njofton Enver Hajdari nga FC Dardania. “Për vendin e parë do të ndahet

Continue Reading →

971 total views, no views today

Juniorët F e FC Prishtinës së Bernit të dytët në Turne, Sahiti golashënuesi më i mirë

Bern, me 20 Janar 2018 Juniorët F të ekipit shqitar, FC Prishtinës së Bernit e kanë fituar vendin e dytë në Turneun në Futboll në Sallë të mbajtur në Niederwange, përcjellin Albsport.ch dhe RadioVala.com. Nga pesë ndeshje, FC Prishtina katër i ka fituar dhe një e ka humbur. Ekii udhëhiqet nga trajneri Kushtrim Falziu. Më

Continue Reading →

711 total views, no views today