Dardan Maksutaj me Futsal Minervan e fitojnë Kupën e Zvicrës së Mesme

Bern, me 28 Janar 2018 Dardan Maksutaj me Klubin e Futsal Minervas e kanë fituar Trofenë e parë në vitin 2018, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Futsal Minerva pas ekzkekutimit të penalltive e ka fituar Kupën e Zvicrës së Mesme. Në finale Minerva ka luajtur me Mobulu Futsal Uni Bern. Rezultati në kohën shtesë ka qenë

Continue Reading →

566 total views, 0 views today

Mr.Futboll, ekipi Fitues i turneut të FC Dardanisë së Baselit

Basel, me 21 Janar 2018 Ka përfunduar turneu i 3-të Tradicional në Futsal organizuar nga FC Dardania në Basel dhe fitues ka dalë ekipi Mr. Futboll, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vendin e dytë dhe të tretë e kanë fituar FC Kosova dhe Klybeck Cafe&Bar. Ekipi më ferplay është zgjedhur Papa Joe’s 2. Çmimin Lojtari më

Continue Reading →

798 total views, 0 views today

FC Dardania të Dielen në Basel organizon Turneun Tradicional në Futsal

Basel, me 20 Janar 2018 Në Muttenz të Basel Landit në Zvicër, Klubi i Futbollit Dardania, të Dielën (nesër) e organizon Turneun e 3-të në Futsall, përcjellin Albsport.ch dhe RadioVala.com. Do të marrin pjesë 32 ekipe dhe do të ndahen disa çmime, njofton Enver Hajdari nga FC Dardania. “Për vendin e parë do të ndahet

Continue Reading →

398 total views, 0 views today

Juniorët F e FC Prishtinës së Bernit të dytët në Turne, Sahiti golashënuesi më i mirë

Bern, me 20 Janar 2018 Juniorët F të ekipit shqitar, FC Prishtinës së Bernit e kanë fituar vendin e dytë në Turneun në Futboll në Sallë të mbajtur në Niederwange, përcjellin Albsport.ch dhe RadioVala.com. Nga pesë ndeshje, FC Prishtina katër i ka fituar dhe një e ka humbur. Ekii udhëhiqet nga trajneri Kushtrim Falziu. Më

Continue Reading →

228 total views, no views today

Sukseset e sportit dhe sportistëve shqiptarë në Zvicër në vitin 2017

Bern, me 31 Dhjetor 2017 Në fund të vitit, në çdo sferë gjithmonë bëhet përmbledhja për të shikuar rezultatet përfundimtare, ato individuale dhe kolektive. Ne, në këtë shkrim jemi ndalur në sferën e sportit, për arritjet e sportistëve dhe sportit shqiptar në Zvicër në vitin 2017. Kemi marr veç ata sportistë/sportiste, klube që kanë arritur

Continue Reading →

961 total views, 0 views today

Albetrit Ramiqi rikthehet te FC Kosova e Gjenevës

Gjenevë, me 23 Dhjetor 2017 Mesfushori, Albetrit Ramiqi është rikthyer te ekipi FC Kosova e Gjenevës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Pas një largimi të shkurtër, ish lojtari ynë kthehet në FC Kosova Gjenevë. Është kënaqësi për neve që përsëri do ta kemi në ekipin tonë dhe se bashku me Ne t’i arrijmë qëllimet tona. Njëkohësisht

Continue Reading →

2,507 total views, 0 views today

Ekipi Relaxit fitues i Besa Kupës 2017, merr pjesë edhe Naser Aliji i Kombëtares Shqiptare

Lyss, me 17 Dhjetor 2017 Ka përfunduar turneu Tradicional në Futboll të vogël Besa Cup 2017, të organizuar nga kryesia e klubit të futbollit FC Besa Biel/Bienne. Fitues i turneut të sivjetmë është ekipi i Relaxit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vendi i parë ka fitua një shpërblim prej 2 mijë frangash. “Jemi shumë të kënaqur

Continue Reading →

2,757 total views, 0 views today

Fustal Iliria i prinë vendit të parë në Ligën Nacionale të Zvicrës në Grupin e 3-të

Solothurn, me 30 Nëntor 2017 Klubi i vetëm shqiptar i Futsalit në Zvicër, FC Iliria e Solothurnit me tre fitore dhe një barazim i prinë vendit të parë në Ligën Nacionale të Zvicrës në Futsal në Grupin e 3-të, përcjellin @RadioVala dhe @Albsport.ch. Nga katër ndeshje të zhvilluara akoma nuk ka asnjë humbje. Ka shënuar

Continue Reading →

3,699 total views, 0 views today

Shkupi është Fitues i Turneut të Pavarësisë në Gjenevë (Foto)

Shkupi është Fitues i Turneut të Pavarësisë në Gjenevë Gjenevë, me 26 Nëntor 2017 Ekipi i Shkupit është Fitues i Turneut të Pavarësisë në Futboll të Vogël të Organizuar nga Klubi i Futbollit FC Kosova s Gjenevës, përcjellin Radio Vala dhe Albaport.ch. Nënkryetari i FC Kosova Gjenevës, Qamil Sejdiu për Radio Vala dhe Albsport.ch, u

Continue Reading →

4,532 total views, 0 views today