FC Dardania e Lozanës të Mërkurën fillon Kampionatin në Ligën e 2-të Interregional

Lozanë, me 16 Gusht 2016 FC Dardania e Lozanës të Mërkurën fillon sezonin e ri në Ligën e 2-të Interregional (Ndër-rajonale) në Zvicër. Kundërshtari i parë i FC Dardanisë është FC Genolier-Begins. Ndeshja do të zhvillohet të Mërkurën me 17 Gusht 2016, me fillim në ora 20:15, ndërsa do të luhet në Qendren Sportive të

Continue Reading →

549 total views, no views today

FC Besa e St.Gallenit e nis me fitore të thellë garën për Kupën e Zvicrës – Raundi paraprak

St.Gallen, me 15 Gusht 2016 FC Besa e St.Gallenit, e ka filluar me fitore bindëse garën në Kupën e Zvicrës – Raundi paraprak  (Schweizer Cup – 1. Vorrunde) “Kuq e Zinjtë” e Besës kanë mundur me rezultat të thellë 0:5, US Danis-Tavanasa. Nga dy gola kanë shënuar Granit Cekaj dhe Arbnor Morina, dhe një gol

Continue Reading →

464 total views, no views today

FC Ilirida e Bernës humbjen e ktheu në fitore përballë Münsingenit

Bernë, me 14 Gusht 2016 Fillimi i Kampionatit në Ligën e 3-të të Rajonit Bern/Jura, për ekipin e FC Iliridës ishte mjaftë sfidues, interesant, por edhe i suksesshëm në fund. Në javën e parë të sezonit të ri, FC Ilirida u përballë me FC Müsingenin. Vendasit kishin epërsi prej dy golave përballë klubit shqiptar, FC

Continue Reading →

555 total views, no views today

“Shqiponjat” e Ilirisë së Solothurnit kualifikohen në raundin e dytë të Kupës së Zvicrës

Solothurn, me 14 Gusht 2016 FC Iliria e Solothurnit është kualifikuar në raundin e dytë të Kupës së Zvicrës në futboll. Në ndeshjen e raundit të parë, FC Iliria ka mundur me rezultatet 0:2 ekipin e FC Grenchenit. Sfida e ardhshme mund te jete FC Basel ose YB Young Boys Bern. “Me gjithë temperaturën e

Continue Reading →

306 total views, no views today

FC Kosova e Cyrihut me fitore të lartë e fillon sezonin në Ligën e 2-të Interregional

Cyrih, me 14 Gusht 2016 FC Kosova e Cyrihut e ka nisur me fitore të thellë 4:2 sezonin në Ligën e 2-të Ndër-rajonale (Interregional) në Zvicër. Në ndeshjen e parë të sezonit në Grupin 6-të, FC Kosova ka mposhtur ekipin e FC Kreuzlingenit. Synimi i FC Kosovës është rikthimi në Ligën e 1-r Ndër-rajonale (Interregional),

Continue Reading →

516 total views, 0 views today

Futbollistja Florijana Ismaili edhe sezonin 2016/17 në Young Boys Bern

Bernë, me 13 Gusht 2016 Futbollistja më e mirë shqiptare në Zvicër, por edhe më gjerë Florijana Ismaili edhe në sezonin 2016/17 do të luaj në ekipin Young Boys-it të Bernës, në Ligën A Nacionale zvicerane. Në një deklaratë ekskluzive për Albsport.ch, Florijana Ismaili thotë se synimi i saj është këtë sezon është të jetë

Continue Reading →

564 total views, no views today

Të Shtunën ndeshja historike për FC Ilirinë në Kupën e Zvicrës në futboll

Solothurn, me 13 Gusht 2016 Të Shtunën me 13 Gusht 2016, klubi shqiptar nga Solothurni për herë të parë në historinë e futbollit shqiptar në Zvicër do të merr pjesë në Kupën e Zvicrës. Kundërshtar i FC Ilirisë është FC Grenchen-i. Ndeshja do të zhvillohet nga ora 17:00, në Stadiumin Brül në Grenchen. /Albsport.ch 547 total

Continue Reading →

547 total views, no views today

FC Iliria e Solothurnit pjesëmarrjen historike në Kupën e Zvicrës e nis ndaj FC Grenchenit

Solothurn, me 3 Korrik 2016 Është hedhur shorti i ndeshjeve të Kupës së Zvicrës në futboll. Këtë sezon për herë të parë historikisht merr pjesë edhe klubi shqiptar nga Solothurni, FC Iliria si fitues i Kupës Kantonale. FC Grenchen – FC Iliria është njëra nga 32 ndeshjet që do të zhvillohen në raundin e parë

Continue Reading →

486 total views, no views today

Kupa e Diasporës vjen në Zvicër, fitues i vitit 2016 është FC Prishtina Bern

Shtutgart, me 2 Korrik 2016 Pa fitores së Kupës së Unionit në Zvicër, ekipi i FC Prishtina Bern ka dalë fitues edhe në Kupën e Diasporës, duke mposhtur me rezultat 5:1 ekipin e FC Drita Kosova në Gjermani, shkruajnë albsport.ch dhe RadioVala. Ndeshje u zhvillua në Bogenstrasse am Sportplatz, 70806 Kornwestheim afër Shtutgartit. Ndeshjen e

Continue Reading →

465 total views, no views today