Shtatë talentë shqiptarë me SC Kriensin U15 shpallen Kampion të Zvicrës

Kriens, më 2 Qershor 2018 SC Kriensi, grupmoshat U15 deri në pesëmbëdhjetë vjet, janë shpallur Kampion të Zvicrës në Grupin Lindje, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Këtij suksesi te klubit nga Luzerni, me paraqitjet dhe golat e tyre i kanë kontribuuar edhe gjashtë futbollistë shqiptarë, Ensar Huruglica, Jannik Nikaj, Avdi Berisha, Loris Lukaj, Arlind Kryeziu, Edonis

Continue Reading →

2,833 total views, 2 views today

FC Tetova Basel Kampion të Zvicrës Veriore në Seria B të SFS

Basel, më 2 Qershor 2018 Një vit pas themelimit, klubi i futbollit shqiptar, FC Tetova Basel është shpallur Kampion në Seria B SFFS (Firmat zvicerane dhe klubet sportive të kohës së lirë – Schweizerischen Firmen- und Freizeitsportverband) të Zvicrës Veriore, përcjellin Ekskluzivisht, RadioVala dhe Albsport.ch. FC Tetova e ka mbyllur bindshëm kampionatin me 40 pikë

Continue Reading →

1,168 total views, no views today

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Shqipëri – Ukrainë (Video)

Evian/Francë, më 1 Qershor 2018 Nga sot kanë dal në shitje biletat për ndeshjen miqësore midis Shqipërisë dhe Ukrainës që do të zhvillohet të dielën me 3 Qershor në Francë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshja do të luhet Stade Camille-Fournier, në 74500 Evia. Biletat mund ti gjeni në vegëzen/linkun në vijim: https://www.starticket.ch/de/tickets/match-international-de-football-albanie-vs-ukraine-20180603-1600-stade-camille-fournier-evian-les-bains @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Continue Reading →

865 total views, 1 views today

Cimran Kurtishi nuk është më trajner në FC Dardania Basel

Basel, më 1 Qershor 2018 Kryesia e klubit të Futbollit Dardania Basel, njoftojnë se trajneri i deritanishëm Cimran Kurtishi nuk është pjesë e ekipit shqiptar, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Vijon Njoftimi i plotë i FC Dardanisë “Njëftojmë simpatizuesit, sponsorët dhe dashamirët e klubit FC Dardania se Traineri i Ligës së dytë Cimran Kurtishi prej sot

Continue Reading →

812 total views, 1 views today

Hekuran Kryeziu i bashkohet FC Zurichut

  Cyrih, më 31 Maj 2018 Mesfushori i Kosovës, Hekuran Kryeziu pasi u largua nga FC Luzerni, ai i është bashkuar fituesit të Kupës së Zvicrës, FC Zürichut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Njëzet e pesë vjeçari ka nënshkruar Kontratë tre vjeçare me ekipin nga qyteti i Cyrihu, deri më 30 Qershor 2021. Karrierën, Hekuran Kryeziu

Continue Reading →

823 total views, no views today

Kosova  e dha më të mirën dhe fitoi, Shqipëria më keq se kaq nuk mund ta bënte (Foto)

Cyrih, më 29 Maj 2018 Ndeshja vëllazërore midis kombëtares Kosovës dhe kombëtares Shqipërisë e zhvilluar në stadiumin Letzigrund në Cyrih, me fitore të merituar i takoi ekipit të Kosovës. Mbi 18 mijë shikues shqiptarë patën mundësinë të kënaqen me një ndeshje të bukur futbolli të zhvilluar nga Kosova, por me zhgënjim panë një Shqipëri krejtësisht

Continue Reading →

539 total views, 1 views today

Lajmi i fundit, Bileta për ndeshjen Kosovë – Shqipëri mund të gjeni te Stadiumi Letzigrund në Cyrih

Cyrih, më 29 Maj 2018 Të gjithë ata që janë të interesuar për ta përcjellë ndeshjen vëllazërore Kosovë – Shqipëri dhe që akoma nuk kanë siguruar bileta, me bileta mund të pajisen edhe sot. Prej orës 16:00 janë janë hapur pikat e shitjes së biletave në stadiumin Letzigrung në Cyrih. Ndeshja fillon në ora 20:00.

Continue Reading →

712 total views, no views today