Me 18 Mars, mbahet Kuvendi Zgjedhor i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër

Cyrih, 5 Mars 2018 Me 18 Mars 2018, në Cyrih do të mbahet Kuvendi Zgjedhor i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.   Ja Njoftimi i plotë i UKSHFZ-së.   Te nderuar anëtarë te Unionit! Sikurse jeni njoftuar, kryesia e Unionit ka dhënë dorëheqje para një viti. Ne kuvendin

Continue Reading →

676 total views, 0 views today

Fillim i mbarë i FC Kosovës së Cyrihut, triumfon ndaj FC St. Gallenit 2

Cyrih, me 4 Mars 2018 Një gol i FC St. Gallenit ka ndikuar për të mirë për FC Kosovën e Cyrihut që e ka përmbysur dhe në fund e ka fituar ndeshjen e parë të sezonit pranveror në ligën e parën të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Nicolas Eberle në minutën e 12-të ka shënuar

Continue Reading →

1,022 total views, 0 views today

KF Bashkimi Siebnen përgatitet në Spanjë (Video)

Benicasim, Spanjë, me 3 Mars 2018 Ekipi i KF Bashkimit (SC Siebnen) të Siebnenit po qëndron në Benicàssim të Spanjës për të zhvilluar fazën përgatitore para fillimit të sezonit pranveror, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. KF Bashkimi garon në Grupin e 2-të të ligës së 4-r të Cyrihut. K.S @RadioVala @Albsport.ch   471 total views, 0 views today

471 total views, 0 views today

Lika mungon sonte ndaj FC Lausannes

Cyrih, me 3 Mars 2018 Mesfushori i Grashoppersit, Bujar Lika do të mungoje sonte në ndeshjen e kampionatit kundër FC Lausannes, për shkak të kartonëve, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Prej ardhjes nga klubin nga Cyrihu, Bujar Lika ka qenë titullar në formacion te ekipi i Murat Yakinit. Ndeshja midis Grasshoppersit dhe Lausannes fillon në ora

Continue Reading →

429 total views, 0 views today

Zvicerani Bernard Challendes përzgjedhës i ri i Kosovës

Prishtinë, me 2 Mars 2018 Zvicerani Bernard Challandes sot nga Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, është prezantuar përzgjedhësi i ri i Kombëtares së Kosovës. “Me këtë rast është bërë edhe nënshkrimi i kontratës dyvjeçare, derisa debutimin e tij në Kombëtaren e Kosovës, Challandes do ta ketë gjatë këtij muaji, më saktësisht

Continue Reading →

590 total views, 0 views today

Enis Ramadani i FC Rapperswil-Jonas huazohet te SC Kriensi

Kriens, me 1 Mars 2018 Enis Ramadani, mesfushori 26 vjeçar i FC Rapperswil-Jonas është huazuar deri në fund të sezonit te ekipi i ligës së parë Promotion të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ramadani te ekipi nga St. Galleni ka luajtur tre ndeshje këtë sezon në Challenge Ligë. @Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch 338 total views, 0 views

Continue Reading →

338 total views, 0 views today

FC Dardania e Baselit fiton miqësoren e parë në Qipro

Qipro, me 1 Mars 2018 FC Dardania e Baselit ka fituar ndeshjen e parë kontrolluese në fazën përgatitore që është duke e zhvilluar në Qipro, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch “Loja e parë testuese në Qipro ku lojtarët tanë treguan një lojë shumë të bukur ku kundërshtari nuk pati asnjëherë mundësi të takojë portën tonë ku

Continue Reading →

1,386 total views, 0 views today