Miqësore në kushte dimri midis FC Eagles Aaraut dhe FC Ilirisë së Solothurnit (Video)

Aarau, me 17 Mars 2018 Ekipi i FC Eagles dhe Ilirisë së Solothurnit, të Shtunën në mbrëmje në kushte dimri në Aarau kanë zhvilluar një ndeshje kontrolluese të cilën e ka fituar ekipi i Ilirisë me rezultat 4:5, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. @K.S @RadioVala @Albsport.ch 181 total views, 0 views today

181 total views, 0 views today

Valon Fazliu kontribuon me Gol dhe Asistim për fitoren e FC Rapperswil-Jonas (Video)

Rapperswil-Jona, me 17 Mars 2018 Valon Fazliu ka shkëlqyer edhe në javën e 24-r të Challenge Ligës së Zvicrës, duke kontribuuar me një gol dhe një asistim në fitoren e FC Rapperswil-Jonas me rezultat 3:1 kundër FC Chiassos, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në minutën e 64-r, Valon Fazliu dërgoi topin në zonën e FC Chiassos

Continue Reading →

367 total views, 0 views today

Katërshja shqiptare e Zvicrës, Uka, Jonuzi, Hajdari dhe Dauti shkojnë për ta ndihmuar U17 e Maqedonisë

St. Gallen, me 17 Mars 2018 Portieri Vildan Uka (FC St.Gallen), mbrojtësi  Suad Jonuzi (FC St. Gallen) dhe mesfushorët Ersan Hajdari (FC Araau) dhe Jeton Dauti (St.Gallen), katër futbollistët shqiptar në Zvicër, kanë udhëtuar për në Shkup, ku janë ftuar trajneri i Maqedonisë deri në 17 vjet, Goran Staniq për ndeshjet e për kualifikim në

Continue Reading →

946 total views, 0 views today

Për shkak të borës, ndërpritet ndeshja FC Dardania Basel – FC Laufen (Video)

Basel, me 17 Mars 2018 Reshjet e borës që e kanë përfshi Zvicrën, sidomos pjesën Veripërendimore ka qenë shkak i ndërprerjes së ndeshjes së parë të sezonit pranveror të FC Dardanisë së Baselit me FC Laufenin, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch “Loja u ndërpre në minuten e 26 për shkak motit me borë, ekipi ynë ishte

Continue Reading →

783 total views, 0 views today

FC Prishtina kapërceu pengesën e parë në sezonin pranveror (Video)

Bern, me 10 Mars 2018 FC Prishtina e Bernit ka kapërcyer pengesën e parë në fillim të sezonit pranveror në Ligën e 2-të Ndërrajonale të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Me rezultat bindës 4:2, ekipi shqiptar mposhti FC Alschwilin në ndeshjen e zhvilluar në Bodenweid në Bern. Mysafirët të parët krijuan epërsinë në nisje të

Continue Reading →

566 total views, 0 views today

Valon Fazliu bën gol të bukur nga gjuajta e lirë (Video)

Rapperswil-Jona, me 8 Mars 2018 Valon Fazliu ka shënuar një gol të bukur nga gjuajtja e lirë kundër ekipit të FC Aaraut në ndeshjen e javës së 23-të të Challenges ligës së Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në minutën e 8-të, mesfushori sulmues Valon Fazliu në minutën e 8-të e ekzekutoi me sukses goditjen e

Continue Reading →

542 total views, 0 views today

Denis Markaj do të mungon një ndeshje te FC Wintherturi

Winthertur, me 7 Mars 2018 Për shkak të kartonit të Verdh të dhe Kuq të marr në ndeshjen kundër Neuchâtel Xamax në ndeshjen e e Challenge ligës së Zvicrës, mbrojtësi Denis Markaj do të mungoje te ekipi i FC Wintherturit në takimin ndaj Chiassos, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Markaj në minutën e 62-të u ndëshkua

Continue Reading →

683 total views, 0 views today

FC Albania e Cyrihut fiton derbin shqiptar ndaj KF Lirisë së Aargaut

Cyrih, me 4 Mars 2018 FC Albania ka dalë fitues në miqësoren kundër ekipit shqiptar, KF Lirinë e Aargaut të zhvilluar në Cyrih, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshja është mbyllur me fitore 3:1 për vendasit. Për KF Lirinë kjo ka qenë ndeshja e fundit miqësore para fluturimit për në Spanjë, ku nga a Marta ndodhën

Continue Reading →

787 total views, 0 views today

Shtatë gola në miqësoren FC Bashkimi 99 – KF Labinoti

Trübbach, me 4 Mars 2018 Shtatë gola janë shënuar në takimin miqësor midis ekipeve shqiptare, FC Bashkimit 99 dhe KF Labinotit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Të parët kanë kaluar mysafirët në epërsi në minutën e 16-të. Vendasit e barazojnë rezultatin në minutën e 27-të. Ekipi i KF Labinotit pesë minuta para mbylljes së pjesë së

Continue Reading →

1,426 total views, 0 views today