Shabani dhe Fazliu i dhurojnë tre pikë FC Rapperswil-Jonas (Video)

Rapperswil-Jona, më 16 Prill 2018 Dy gola dhe një asistim i kanë dhuruar dyshja shqiptare FC Rapperswil-Jonas, Egzon Shabani dhe Valon Fazliu, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Shabani në minutën e 25-të hapi serinë e golave, për të vazhduar më pas me asistimin në minutën e 61-të për golin e Turkesit. Njëzet minuta më vonë, Valon

Continue Reading →

400 total views, 0 views today

Besa fiton derbin kundër FC Rheineckut dhe ndjek kreun (Video)

St.Gallen, me 8 Prill 2018 FC Besa e St.Gallenit ka regjistruar fitoren e dytë të rëndësishme në ligën e 3-të të Zvicrës Lindore, këtë Javë kundër konkurretëve FC Rheineckut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Në derbin e javes në mes FC BESA-FC RHEINECK, i cili perfundoj me fitoren e djelmoshave të BESËS dhe ku u deshmua

Continue Reading →

940 total views, 0 views today

Benjamin Kololli futbollisti shqiptar me më shumë asistime në Super Ligën e Zvicrës (Foto)

Lozanë, më 4 Prill 2018 Mesfushori Benjamin Kololli është futbollisti shqiptar me më shumë asistime në Super Ligën e Zvicrës në Futboll deri në javën e 27-të të sezonit vijues, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Kololli ka luajtur 22 ndeshje apo 1723 minuta dhe ka bërë 6-të asistime. Nga 45 goditje, 8-të prej tyre i ka

Continue Reading →

1,091 total views, 0 views today

Florijana Ismaili zgjidhje për Zvicrën kundër Skocisë

Bern/Schaffhausen, me 3 Prill 2018 Trajnerja e Kombëtares së Zvicrës në Futboll për Femra, Voss-Tecklenburg Martina, ka ftuar sulmuesen shqiptare/zvicerane të BSC Young Boysit, Florijana Ismailin për ndeshjen Kualifikuese për kupën e botës, kundër Skocisë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Florijana Ismaili deri më tani ka zhvilluar 27 ndeshje dhe ka shënuar tre gola, dy kundër

Continue Reading →

1,404 total views, 0 views today

FC Besa e St. Gallenit fillon me fitore bindëse, shkëlqejnë Frrokaj dhe Cekaj

St. Gallen, më 2 Prill 2018 FC Besa e St. Gallenit ka bërë një nisje shumë të mirë në pjesën e dytë të sezonit në ligën e 3-të grupin e 2-të të Zvicrës Lindore. Ekipi “Kuq e Zi”, ka triumfuar 5:1 kundër FC Teufenit, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në dhjetë minutat e para FC Besa

Continue Reading →

2,002 total views, no views today

Ramiqi rikthehet me dy gola, FC Kosova Gjenevë fiton tre pikë

Gjenevë, me 31 Mars 2018 Albtrit Ramiqi ka qenë protagonisti kryesor dhe lojtar i ndeshjes te FC Kosova në ndeshjen ndaj FC Onexit. Mesfushori Ramiqi i cili u kthye në Dhjetor të ekipi shqiptar nga Gjeneva, shënoi dy gola në ndeshjen e javës së 15-të, në minutën e 25-të dhe 36-të, ndërsa Blendim Gashi nga

Continue Reading →

1,008 total views, no views today

FC Bashkimi i Flmusit nisi fazën përgatitore në Turqi (Foto)

Antali, me 29 Mars 2018 Klubi i Futbollit Bashkimi 99 nga Flumsi i St. Gallenit, prej sot po stërviten në Antali të Turqisë në prag të nisjes së sezonit pranveror. Nga KF Bashkimi për RadioVala.com dhe Albsport.ch thanë se në Antali ndodhën 21 lojtarë dhe 12 anëtarë të kryesisë. “I kemi dy lojëra miqësore dhe

Continue Reading →

647 total views, no views today

Eris Abedini kthehet te FC Lugano

Lugano, me 28 Mars 2018 FC Lugano ka rikthyer menjëherë në ekip, mesfushorin shqiptar Eris Abedinin, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Abedini ishte i huazuar te ekipi tjetër nga Ticino, FC Chiasso. Nëntëmbëdhjetë vjeçari Eris Abedini ka akoma një Kontratë deri në Qershor të vitit 2021 me ekipin Bardhë e Zi nga Lugano. Te FC Chiasso

Continue Reading →

607 total views, no views today