Fitim Sadriji me Zvicrën përballë Brazilit

Santos/Brazil, me 26 Janar 2018 Kombëtarja e Zvicrës e Futbollit në Rërë, nesër dhe pasnesër me 27 dhe 28 Janar, do të jetë mysafir i Kampionit të Botës, Brazilit. Për zviceranët do të luaje edhe futbollisti shqiptar, Fitim Sadriji, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Ndeshjet do të luhen në qytetin e Santosit. Vitin e kaluar, në

Continue Reading →

388 total views, no views today

Sukseset e sportit dhe sportistëve shqiptarë në Zvicër në vitin 2017

Bern, me 31 Dhjetor 2017 Në fund të vitit, në çdo sferë gjithmonë bëhet përmbledhja për të shikuar rezultatet përfundimtare, ato individuale dhe kolektive. Ne, në këtë shkrim jemi ndalur në sferën e sportit, për arritjet e sportistëve dhe sportit shqiptar në Zvicër në vitin 2017. Kemi marr veç ata sportistë/sportiste, klube që kanë arritur

Continue Reading →

1,135 total views, no views today

Fitim Sadriji shënon dhe fiton Trofeun e parë me Kombëtaren e Zvicrës të Futbollit në rërë (Foto)

Guangzhou, me 17 Dhjetor 2017 Fitim Sadriji, futbollisti i parë i Kombëtares së Zvicrës në Futboll në rërë në ndeshjen e dytë ka shënuar edhe golin e parë për helvetikë nē fitoren 11:2 ndaj Perusë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Sadriji gjithashtu fitoi edhe Trofenë e parë me Zvicrën, duke zënë vendin e dytë për Çmimin

Continue Reading →

1,105 total views, no views today

Fitim Sadriji debutoi në Kombëtaren e Zvicrës të Futbollit në Rërë

Guanzhou, me 16 Dhjetor 2017 Futbollisti shqiptar i FC Prishtinës së Bernit, Fitim Sadriji ka debutuar në Kombëtaren Zvicerane të Futbollit në Rërë, përcjellin Ekskluzivisht, RadioVala dhs Albsport.ch. Kështu, Fitim Sadriji është bërë futbollisti i parë shqiptar që luan në Kombëtaren e Futbollit në Rërë të Zvicrës. Ndeshja e parë për sulmuesin Sadriji ka qenë

Continue Reading →

491 total views, no views today