(Video) Sporti Shqiptar në Zvicër në TV Syri, ekskluzivisht flasin Egzon Maliqaj dhe Shefat Isufi

Emisioni i 3-të Sporti Shqiptar në Zvicër, u realizua në një ambient sportiv, jashtë studiove televizive. Në ketë emision flasim me boksierët shqiptar, të boksit profesional, Egzon Maliqajn dhe me Shefat Isufin. Ata sot fituan në ndeshjet e tyre, në turneun tradicional të boksit, Boxing Day, që u mbajt në Bernë të Zvicrës. Na ndiqni

Continue Reading →

5,488 total views, no views today

Kontrollet e Antidopingut të Zvicrës për Sefer Seferin edhe njëherë negative

E Premte, 28 Dhjetor 2018 Një muaj më parë, boksierin shqiptar Sefer Seferin, befasishëm në orët e mëngjesit e vizituan nga Antidopingu i zviceran, ndërsa një muaj më vonë, ai ka pranuar edhe rezultatin. Kontrollet kanë qenë edhe njëherë negative, pra në të mirë të Seferit, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Ashtu siç pritej,

Continue Reading →

681 total views, 1 views today

Maliqaj: Viti i parë i mbarë dhe i mirë, në 2019-ën mund të garoj edhe për titull në Zvicër (Video)

E Enjte, 27 Dhjetor 2018 “Viti i parë në boksin profesional ishte i mbarë dhe i mirë”, kështu shprehet boksieri shqiptar në Zvicër, Egzon Maliqaj në deklaratën për radiovala.com, albinfo.ch dhe albsport.ch, pas përfundimit të ndeshjes së fundit të vitit 2018-të, kundër ukrainasit, Roman Zinchenko. Maliqaj planifikon që vitin e ardhshëm të ketë katër deri

Continue Reading →

780 total views, 1 views today

Egzon Maliqaj vitin e parë në boksin Profesional e mbyll me Fitore (Foto)

E Mërkurë, me 26 Dhjetor 2018 Egzon Maliqaj në pranverën e këtij viti debutoi në boksin Profesional. Në sfidë e katërt dhe të fundit të vitit 2018, boksieri 27 vjeçar, fitoi përballë kundërshtarit të tij ukrainas, Roman Zichenko, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Boksieri shqiptar e dominoi lojën dhe në përfundim të raundit të

Continue Reading →

634 total views, 1 views today

Foto: Patrick Blatter (Blaetti.com)

Arnold Gjergjaj me përkushtim triumfon kundër boshnjakut Tintor

E Diel, 16 Dhjetor 2018 Foto: Patrick Blatter (Blaetti.com) Arnold Gjergjaj është fitues në duelin me boshnjakun Mirko Tintor, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Të shtunën në mbrëmje, boksieri shqiptar Gjergjaj, pas stërvitjeve të gjata dhe me plotë përkushtim, pa mos i dhënë aspak shansin kundërshtarit boshnjak Tintor, arriti te rezultati i dëshiruar. Ai

Continue Reading →

853 total views, 1 views today

Ukë “Wolf” Smajli rikthen medaljet e arta, shpallet Kampion i Zvicrës (Foto)

  E Premte, me 7 Dhjetor 2018 Boksieri shqiptar, Ukë Smajli dy vjet pas pezullimit dhe lëndimit është rikthyer fuqishëm, duke u -shpall Kampion i Zvicrës për herë të 7-të, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Ukë “Wolf” Smajli nga klubi NAB Frenkendorf e fitoi kundërshtarin e tij, Georgi Krilov Svechev nga BC Locarno, në

Continue Reading →

1,145 total views, 2 views today

Arnold Gjergjaj më 15 dhjetor e zhvillon ndeshjen e vitit

  E Martë, 27 Nëntor 2018 Boksieri shqiptar i peshave të rënda, Arnold Gjergjaj edhe këtë përfundim të vitit organizon ndeshje kryesore, kësaj here me kundërshtar nga Venezuela, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Të shtunën më 15 dhjetor 2018 do të boksoj sërish në Grand Casino Basel. Kam kënaqësinë që në natën e katërt

Continue Reading →

661 total views, no views today

Lufta e katërt e Egzon Maliqajt në boksin profesional në Dhjetor

  E Hënë, me 26 Nëntor 2018 Egzon Maliqaj ndeshjen e katërt në boksin profesional do ta zhvilloj në muajin e ardhshëm, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Sipas boksierit 27 vjeçar nga Suhareka që jeton në Zvicër, Egzon Maliqaj stërvitjet për këtë sfidë veç se janë duke u zhvilluar dhe se kundërshtari do të

Continue Reading →

718 total views, no views today

Seferi: Ndjehem fitues ndaj Arslan-it, por verdikti final është vendimtar

E Diel, me 18 Nëntor 2018 Pas përfundimit të ndeshjes së barabartë, dy boksierët Sefer Seferi dhe Firat Arslan kanë zhvilluar konferencë për mediat. Boksieri shqiptar thotë se ndjehet fitues kundër Arslan-it, por verdikti final është vendimtar, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. “Të dashur miq pas një ndeshje të fuqishme për 12 runda me

Continue Reading →

805 total views, no views today

Meçi mes Seferit dhe Arslanit përfundon pa fitues

  E rrallë, nuk fiton asnjëri boksierë, Seferi dhe Arslan u ndan paqësisht Gëpingen/Gjermani, me 17 Nëntor 2018 Përballja e boksit Sefer Seferi – Firat Arslan përfundon pa fitues Lufta e shumëpritur e boksit, midis boksierit shqiptar Sefer Seferit dhe turko-gjermanit, Firat Arslan është mbyllur pa fitues, njofton Albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Seferi dhe

Continue Reading →

711 total views, no views today