Fillim i ri me ekip të ri për automobilistin Jasin Ferati, qëllimi mbetët i njëjtë

E Martë, me 1 Janar 2019 Për automobilistin e ri shqiptar në Zvicër, Jasin Feratin viti i ri 2019, do të nis me një fillim të ri dhe gjithashtu edhe me ekip të ri, por me qëllim të njëjtë, njofton albinfo.ch, përcjellin radiovala.com dhe albsport.ch. Tash e tutje, 15 vjeçari me prejardhje nga Gostivari me

Continue Reading →

811 total views, no views today

Sukseset e sportit dhe sportistëve shqiptarë në Zvicër në vitin 2017

Bern, me 31 Dhjetor 2017 Në fund të vitit, në çdo sferë gjithmonë bëhet përmbledhja për të shikuar rezultatet përfundimtare, ato individuale dhe kolektive. Ne, në këtë shkrim jemi ndalur në sferën e sportit, për arritjet e sportistëve dhe sportit shqiptar në Zvicër në vitin 2017. Kemi marr veç ata sportistë/sportiste, klube që kanë arritur

Continue Reading →

1,749 total views, 3 views today

Ekskluzive: Automobilisti Jasin Ferati nga viti 2018 në ekipin e Schumacherit

Ekskluzive: Automobilisti Jasin Ferati nga viti 2018 në ekipin e Schumacherit Winthertur, me 18 Dhjetor 2017 Automobilisti i ri gostivaras në Zvicër, Jasin Ferati nga viti 2018 do të filloje edhe në ekipin e pilotëve të mirënjohur botëror, vëllezërve Schumacher, “KSM Schumacher Racing Team”, përcjellin Ekskluzivisht, RadioVala dhe Albsport.ch. Rezultatet e mira të sezonit të

Continue Reading →

2,205 total views, no views today

Jasin Ferati, Nën Kampion i Zvicrës në Automobilizëm (Video)

Winthertur, me 7 Nëntor 2017 Në renditjen e përgjithshme të kampionatit zviceran të Automobilizmit për vitin 2017, automobilisti Jasin Ferati është renditur i dyti në Kategorinë X30, duke u shpallur kështu Nën Kampion i Zvicrës, transmetojnë ekskluzivisht Radio Vala dhe Albsport.ch. Nga shtatë garat e zhvilluara këtë vit, automobilisti i vetëm shqiptar në Zvicër, Jasin

Continue Reading →

957 total views, 2 views today

(Video) Jasin Ferati fitues i garës së 6-të në Kampionatin e Automobilizmit të Zvicrës

Levier/Francë, me 20 Gusht 2017 Jasin Ferati ka fituar garën e 6-të dhe të parafundit në Kampionatin e Automobilizmit në Zvicër, të mbajtur me datë 18-20 Gusht në Levier të Francës në Kategorinë X30 Junior, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Djaloshi nga Withertur-i, me prejardhje nga Debreshi i Gostivarit, Jasin Ferati përveç se ka shënuar

Continue Reading →

1,503 total views, 2 views today

Jasin Ferati në Finlandë në garën Ndërkombëtare të FIA-s për Trofeun e Akademisë të Automobilizmit

Alaharma, Finlandë me 21 Korrik 2017 Automobilisti shqiptar në Zvicër, Jasin Ferati këtë fundjavë merr pjesë në garën Ndërkombëtare, për Trofeun e Akademisë të Automobilizmit/Karting CIK-FIA që mbahet në Alaharma të Finlandës, transmetojnë ekskluzivisht, Radio Vala dhe Albsport.ch. Garat mbahen nga data 21 e deri më 23 Korrik. Jasin Ferati dhe Gaia Eichenberger janë Automobilistët

Continue Reading →

849 total views, no views today