Kryeziu, Domgjoni dhe Aliu, treshja shqiptarë fitues të Kupës së Zvicrës me FC Zürichun (Foto)

Bern, më 27 Maj 2018 Fitues të Kupës së Zvicrës në Futboll 2018 me FC Zürichun janë edhe tre futbollistë shqiptarë. Mirlind Kryeziu, Toni Domgjoni dhe Izer Aliu iu gëzuan fitores së FC Zürichut, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Mbrojtësi Kryeziu dhe mesfushori Toni Domgjoni e nisen ndeshjen nga fillimi. Mirlindi e zhvilloi ndeshjen deri në

Continue Reading →

81 total views, 0 views today

FC Bashkimi i Flumsit ngjitet në Ligen e Katër të Zvicrës Lindore

  Flmus SG, më 27 Maj 2018 FC Bashkimi i Flumsit bëhet ekipi i parë shqiptarë që e mbyll sezonin 2018/18 me ngjitje në një Lige më lartë, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. Në ndeshjen e parafundit të sezonit ekipi shqiptar barazoi 1:1 me FC Lusitanos de Samedan 1a, që i mjaftoi për siguruar një vend

Continue Reading →

418 total views, 0 views today

Kombëtarja Shqiptare në Cyrih, Guri e Ndoji: Do ta ndihmojmë kombëtaren maksimalisht

  Cyrih, më 26 Maj 2018 Skuadra kombëtare e futbollit ka nisur grumbullimin e saj në Zyrih për të përgatitur edhe takimin e parë miqësor me Kosovën që siç është programuar do të luhet në datë 29 maj, ora 20.00 në stadiumin e qytetit të Zyrihut. Sipas programit sot dolën përpara mediave, futbollistët Sindrit Guri

Continue Reading →

232 total views, 0 views today

Admir Mehmedi nuk do të luaj në botërorin Rusi 2018

Sulmuesi shqiptar i Zvicrës, Admir Mehmedi ia ka kumtuar vendimin trajnerit Vladimir Petkoviç se ai nuk do të merr pjesë në botërorin Rusi 2018, për shkak të lendimit që e kishte gjatë muajit Mars me çka nuk deshiron të rrezikoj. Das Schweizer A-Nationalteam wird die FIFA Fussball Weltmeisterschaft 2018 in Russland ohne Admir Mehmedi (27)

Continue Reading →

254 total views, 0 views today

Talenti Lavdrim Rexhepi nënshkruan kontratën e parë profesionale me FC Zürichun

Cyrih, më 26 Qershor Mesfushori i talentuar me shtetësi të Kosovës dhe Zvicrës, Lavdrim Rexhepi ka nënshkruar kontratën e parë profesionale me FC Zürichun, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch Njëzet vjeçari ka nënshkruar një Kontratë gjerë në Qershor të vitit 2020. Mesfushori shqiptar karrirën e ka nisur te FCZ LetziKids. Ai i ka kaluar të gjtha

Continue Reading →

592 total views, 0 views today

Loja shpërblyese: Bileta falas nga Albinfo.ch për ndeshjen Kosovë-Shqipëri

Bëhuni njëri nga 100 fatlumët që do të shohin falas ndeshjen e madhe në Cyrih. Plaforma Albinfo.ch dhuron 100 bileta falas për ndeshjen Kosovë-Shqipëri, e cila do të zhvillohet më 29 maj, në orën 20:00, në në stadiumin Letzigrund në Cyrih. Personat fatlumë do të fitojnë nga një bilet në mënyrë krejt të rastësishme. Për tu bërë

Continue Reading →

267 total views, no views today

FC Besa St. Gallen, një nga klubet më të vjetra shqiptare në Zvicër uron KF Shkëndijën e Tetovës

  St. Gallen, më 25 Maj 2018 Urimi i parë për KF Shkëndijën e Tetovës pas shpalljes Kampion të Maqedonisë dhe fitues të Kupës, ka ardhur nga një prej klubeve më të vjetra shqiptare në Zvicër, FC Besa e St. Gallenit, përcjellin Ekskluzivisht, RadioVala dhe Albsport.ch. “Klubi shqiptar i futbollit “Shkëndija” ka dominuar kampionatin në

Continue Reading →

522 total views, 0 views today

Sokol Salihu merr Licencën e trajnerit B UEFA nga Federata Zvicerane e Futbollit

Gjenevë, më 25 Maj 2018 Trajneri i FC Kosovës së Gjenevës ka marr Licencën B UEFA nga ana e Federatës së Futbollit të Zvicrës, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch. “Në emër të kryesisë se Klubit, stafit, lojtarëve i urojmë trajnerit të klubit tonë FC Kosova Gjeneve, Sokol Salihut marrjen e Licences B UEFA ndare nga ASF(Federata

Continue Reading →

1,680 total views, 0 views today