Seferi për ndeshjen ndaj Tyson Furyt: Nuk është rastësi, kam ditur çdoherë të sjell fitore

Bern, më 22 Maj 2018

Boksieri Sefer Seferi tanimë e ka të zyrtarizuar ndeshjen më të rëndësishme në karrierë, përballë një prej boksierëve më të mirë, Tyson Fyrit.

Pasi që gjithçka u bë e ditur, kundërshtari, data, vendi dhe koha, për Sefer Seferi ky nivel i ndeshjes nuk është rastësi.

“Të boksosh në këtë nivel nuk është rastësi, rruga deri këtu ka qenë shumë e gjatë, me shumë vështirësi, punë të palodhshme që për 26 vite stërvitje kam ditur të sjell çdo herë suksese. Kjo rrugë do të vazhdoj edhe pas ndeshjes me Fury. Gjithmonë i uritur për fitore të reja”, thotë Sefer Seferi, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Ndeshja midis Sefer Seferit dhe Tyson Furyt do të luhet në Manchester Arena në Angli, më 9 Qershor 2018.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

1,831 total views, 2 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *