Katërshja shqiptare e Zvicrës, Uka, Jonuzi, Hajdari dhe Dauti shkojnë për ta ndihmuar U17 e Maqedonisë

St. Gallen, me 17 Mars 2018

Portieri Vildan Uka (FC St.Gallen), mbrojtësi  Suad Jonuzi (FC St. Gallen) dhe mesfushorët Ersan Hajdari (FC Araau) dhe Jeton Dauti (St.Gallen), katër futbollistët shqiptar në Zvicër, kanë udhëtuar për në Shkup, ku janë ftuar trajneri i Maqedonisë deri në 17 vjet, Goran Staniq për ndeshjet e për kualifikim në Kampionatin Evropian në Angli, përcjellin RadioVala dhe Albsport.ch.

Nesër përfaqësuesja U17 e Maqedonisë zhvillojnë përgatitje në Shkup, kurse të Hënën nisën për në Poloni ku do të zhvillojnë turneun kualifikues prej 21 deri më 27 Mars.

Maqedonia U17 ndeshjen e parë e zhvillon më 21 mars kundër Republikës së Irlandës, më 24 mars kundër vendasve Polonisë, ndërsa ndeshjen e fundit e zhvillon kundër Gjeorgjisë. Për këto ndeshje janë grumbulluar 8-të futbollistë shqiptarë.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

1,051 total views, 3 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *