Benjamin Kololli regjistron edhe një asistim në Super Ligën e Zvicrës (Video)

Sion, me 18 Shkurt 2018

Benjamin Kololli është futbollisti më i mirë shqiptar i momentin në Super Ligën e Zvicrës. Ai është i pari edhe në listën e golashënuesve, gjithashtu edhe në listën e asistimeve.

Në përballjen e fundjavës kundër Sionit, Benjamin Kololli realizoi asistimin e katër në sezon në golin e Enzo Zidanes në minutën e 39, mirëpo FC Lausanne humbi me rezultat 3:1.

Te FC Lausanne nga minuta e 79, në lojë u inkuadrua edhe Andi Zeqiri, ndërkaq te Sioni luajti edhe Ermir Lenjani.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

Video dhe Foto: TeleClub Sports Romandie

736 total views, 0 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *