Fustal Iliria i prinë vendit të parë në Ligën Nacionale të Zvicrës në Grupin e 3-të

Solothurn, me 30 Nëntor 2017

Klubi i vetëm shqiptar i Futsalit në Zvicër, FC Iliria e Solothurnit me tre fitore dhe një barazim i prinë vendit të parë në Ligën Nacionale të Zvicrës në Futsal në Grupin e 3-të, përcjellin @RadioVala dhe @Albsport.ch.

Nga katër ndeshje të zhvilluara akoma nuk ka asnjë humbje. Ka shënuar 32 gola dhe ka pranuar 17.

Loja e ardhshme për FC Ilirinë do të jetë të Dielën me 3 Dhjetor, në ora 13:00 kundër MNK Kuna Futsal Küssnacht.

@Kasam Selimi @RadioVala @Albsport.ch

3,989 total views, 3 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *