Albion Avdijaj me dy gola i sjell fitore FC Grasshoperit

Cyrih, me 19 Nëntor 2017

Dyshja shqiptare e FC Grasshoperit, Albion Avdijaj dhe Nedim Bajrami janë meritorët e triumfit të sotëm te klubit nga Cyrihu, përcjellin Radio Vala dhe Albsport.ch.

Albioni u inkuadrua në lojë në gjysmë pjesën e dytë dhe shënoi dy golat e fitores për FC Grasshoperin ndaj FC Thunit.

Në golin e parë ka assituar edhe futbollisti tjetër shqiptar, Nedim Bajrami.

Nuk është inkuadrua Arijan Qollaku edhe pse ishte në ekipin rezervë.

Pas 15 javësh në Super Ligën e Zvicrës, Fc Grasshoperi ka 23 pikë dhe renditet në pozitë të tretë.

Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

Foto: FC GC

415 total views, 0 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *