FC Kosova Gjenevë i afrohet vendit të parë, Blendim Gashi shënon 3 gola

Gjenevë, me 22 Tetor 2017
FC Kosova ka marr një fitore të pastër ndaj ekipit të vendit të dytë Olympique de Genève FC 1në Ligën e 2-të të Gjenevës, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Me tre gola të shënuar, Kapiteni, Blendim Gashi është më meritori i kësaj fitore për FC Kosovën. Kjo fitore FC Kosovën e ka afruar me vendin e parë, që tash është vetëm një pikë larg.
Prej tetë ndeshjeve të zhvilluara, FC Kosova ka pesë fitore, një barazim dhe dy humbje.
Kasam Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

530 total views, 0 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *