Taulant Xhaka zhvillon 90 minuta ndaj Manchester United, FC Basel fillon me humbje në Champion League

Manchester, me 12 Shtator 2017 Kampioni i Zvicrës, FC Basel është mundur 3:0 nga Manchester United në ndeshjen e parë të sezonit 2017/2018 në Champions League, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Fellaini, Lukaku dhe Rashford kanë shënuar për ekipin e Manchester United. Në këtë mbëmje ndeshje të plotë për ekipin e FC Basel zhvilloi mesfushori shqiptar, Taulant Xhaka. Xhaka në minutën e 84 është ndëshkuar me Karton të verdhë. K.Selimi /Radio Vala Fotot: FC Basel

361 total views, 1 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *