KF Liria Aarau rikthimin në Ligën e 3-të e fillon me humbje

Aarau, me 23 Gusht 2017
KF Liria e Aaraut ndeshjen e parë në Ligën e 3-të të Aargau-s e ka nisur me një humbje prej 2:0, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch.
Vendasit shënuan herët që në minutën e 15-të me golin e Florian Vukovic-it, e ndërkaq Antonio Barberio e vulosi fitoren me rezultat 2:0.
Ekipi shqiptar për herë të fundit në Ligën e 3-të ka luajtur në sezonin 2013/14, ndërsa sezonin shkuar nga Liga e 4-r, u ngrit në Ligën e 3-të.
K.Selimi /Radio Vala /Albsport.ch

161 total views, 0 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *