Agron Xhila në Dhjetor do të boksoj ndaj boksierit egjiptian Atiy

Bernë, me 15 Tetor 2016-10-15

Boksieri i mirënjohur shqiptar në Zvicër, Agron Xhila njofton mbështetësit e tij se në muajin Dhjetor do të ngjitet në ring kundër një kundërshtari nga Egjipti, transmeton Albsport.ch

“Me datë 26 Dhjetor 2016 në Bern të Zvicrës do të ngjitem në ring në një mbrëmje Gala të boksit, ku do të boksoj kundër një Boksierit të fort Egjiptjan Hany Atiy i cili ka një Rekord prej 19 (15 K.O) fitore dhe 3 humbje, dhe është ish Kampioni i Afrikës. Shpresoj që do të kem përkrahjen tuaj”, thotë Xhila.

/Albpsort.ch

15_10_2016_agron_xhila

927 total views, 1 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *