FC Kosova e Cyrihut dështon përballë FC Chur-it

FC Kosova e Cyrihut ka dështuar në javën e 2-të të Ligës së 2-të Interregional të Zvicrës. Ekipi i Kosovës në terren vendas është mundur nga FC Churi me rezultat 0:2.

Në ndeshjen e parë të Grupit të 6-të, FC Kosova fitoi përballë FC Kreuzligenit me rezultat 2:4.

FC Kosova ka tre pikë dhe tani për tani e mban vendin e 8-të me 3 pikë.

K.Selimi /Albsport.ch

789 total views, 5 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *