FC Besa e St.Gallenit e nis me fitore të thellë garën për Kupën e Zvicrës – Raundi paraprak

St.Gallen, me 15 Gusht 2016

FC Besa e St.Gallenit, e ka filluar me fitore bindëse garën në Kupën e Zvicrës – Raundi paraprak  (Schweizer Cup – 1. Vorrunde)

“Kuq e Zinjtë” e Besës kanë mundur me rezultat të thellë 0:5, US Danis-Tavanasa.

Nga dy gola kanë shënuar Granit Cekaj dhe Arbnor Morina, dhe një gol ka shënuar Krenar Mazreku.

FC Besa e St.Gallenit është një prej klubeve më të vjetra shqiptare në Zvicër, sidomos në Rajonin e St.Gallenit. Këtë vit garon në Ligën e 3-të Osterschweizer.

K.S /Albsport.ch

754 total views, 10 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *