Kupa e Diasporës vjen në Zvicër, fitues i vitit 2016 është FC Prishtina Bern

Shtutgart, me 2 Korrik 2016

Pa fitores së Kupës së Unionit në Zvicër, ekipi i FC Prishtina Bern ka dalë fitues edhe në Kupën e Diasporës, duke mposhtur me rezultat 5:1 ekipin e FC Drita Kosova në Gjermani, shkruajnë albsport.ch dhe RadioVala.

Ndeshje u zhvillua në Bogenstrasse am Sportplatz, 70806 Kornwestheim afër Shtutgartit.

Ndeshjen e ka përcjellë edhe kryetari i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Skender Thaçi i cili ka uruar për fitoren ekipin e FC Prishina Bern për trofeun e dytë të fituar brenda dy javësh.
K.S /Albsport.ch

02_07_2016_prishtina_drita_ 02_07_2016_prishtina_drita

633 total views, 4 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *