Të Shtunën në Shtutgart do të zhvillohet Super Kupa e Diasporës

Shtutgart, me 29 Qershor 2016

Të Shtunën me 2 Korrik në Shtutgart të Gjermanisë do të zhvillohet Supër Kupa e Diasporës, midis fituesve të Kupave të Unionit, FC Prishtina Bern në Zvicër dhe SC Drita Kosova në Gjermani, shkruan Albsport.ch.

Ndeshje do të zhvillohet në Bogenstrasse am Sportplatz, 70806 Kornwestheim afër Shtutgartit.

Finalja fillon në ora 17:00.

Ndeshjen do të përcjell edhe kryetari i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Skender Thaçi.

K.S /Albsport.ch

768 total views, 5 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *