Sazan Memedi mbetët Kampion i Zvicrës, fiton serbitn Klepiç (Video)

Olten, me 21 Maj 2016

Një sukses të madhe në mbrëmje e madhe të boksit me 21 Maj në Olten të Zvicrës, ka shënuar edhe KikBoksieri nga Gostivari, Sazan Memedi i cili në luftën për mbrojtje të titullit WKU – Int. Swiss Champion, në kategorinë deri në 110 kilogram e mposhti serbin, Sava Klepiç, transmeton Radio Vala/Albsport.ch.

“A ka ma mirë se ki Flamur?! Ju falenderoi të gjithve që qendroni afer meje në qdo luft JU jeni fuqia dhe motivimi im. Rnoft gjaku shqiptar!”, shkruan KikBoksieri Sazan Memedi, më mesazhin e tij drejtuar mbështetësve të tij.

Lufta ishte e paraparë të zhvillohet me tre raunde me nga tre minuta, por gostivarasi Memedi e fitoi ndeshjen para kohe.

K.Selimi /Albsport.ch

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/kimbo.gostivar/videos/549975531839223/” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]

572 total views, 2 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *