Zvicra me 6 shqiptarë në Kampionatin Euro 2016, Shaqiri, Mehmedi, Xhaka, Behrami, Tarashaj, Xhemaili

Bernë, me 18 Maj 2016

Seleksionuesi i Kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkoviç ka bërë publike listën e futbollistë që do të luajnë në Kampionatin Evropian në futboll, Euro 2016.

Xherdan Shaqiri, Admir Mehmedi, Granit Xhaka, Valon Behrami dhe Shani Trashaj. Petkoviç nuk e ka ftuar futbollistin shqiptar, Pajtim Kasami.

/Albsport.ch

1,023 total views, 5 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *